Türkiye seçimini yapıyor, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Beykoz Çubuklu Mahallesi'nde bulunan Şehit İsmail Kefal İlkokulu'nda oy verdi. Gül, oy kullanacakları 1140 numaralı sandıkta yaşanan yoğunluk nedeniyle bir süre sırada bekledi.

 “VATANDAŞLIK GÖREVİMİZİ YAPTIK”

Okul çıkışında gazetecilere  açıklama yapan Gül, seçimlerin Türkiye'ye hayırlı olmasını dileyerek,  "Demokrasilerin en önemli anı millet iradesine başvurulduğu zamanlardır. Türkiye de dönem dönem vakti geldiğinde milletin iradesine başvurdu. Bugün vatandaşlık görevimizi bu şekilde yaptık. İnşallah neticede milletimiz için hayırlara vesile olur. Huzur içinde, saygı içerisinde bir seçim ortamının tamamlanmasını temenni ediyorum ve şimdiden her şeyin hayırlı olmasını diliyorum. Çok teşekkürler" dedi.

“SAYGIYLA KARŞILANACAĞINA İNANCIM TAM”

Erdoğan yemin etti! AK Parti grubunda sevinç alkışları Erdoğan yemin etti! AK Parti grubunda sevinç alkışları

Cumhurbaşkanı Gül, geçtiğimiz sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda da 'milli irade' vurgusu yaparak, "Seçimlerin milletimize yakışır bir demokratik olgunluk içinde geçeceğine ve ortaya çıkacak milli iradenin herkes tarafından saygıyla karşılanacağına inancım tamdır. Seçim sonuçlarının ülkemiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum" demişti.