Resmi ve dini nikahlı 2 eşi olan çete lideri kadın ve kuzeni ile  hırsızlık için girdikleri evin bahçesinde yüzlerini gizlemeye çalışırken kameralara yakalandılar. Bursa’nın Osmangazi ilçesi Akpınar Mahallesi’nde ki bir apartmanın önüne lüks bir otomobille gelen Orhan T., (28) yanında bulunan resmi nikahlı eşi Sıla T. (19), dini nikahlı eşi Burcu Ç. (26) ve kuzeni olduğu öğrenilen Murat T., (28)'yi bırakıp devam etti.

Yüzlerini güvenlik kamerasından gizleyip siteye giren 3 şüpheli, girdikleri evden 1 milyon lira değerinde ziynet eşyası çalıp taksiye binerek olay yerinden ayrıldı.

LÜKS EVDE YAKALANDILAR

İhbar üzerine düğmeye basan Bursa Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, şüphelilerin yakalanması için Cumhuriyet başsavcılığının koordinesinde teknik takip başlattı. Yüzlerce kamera görüntüsü izlenirken,  otomobille hırsızlık sonrası Ankara ve Osmaniye’ye gittiği belirlenen çete üyelerine operasyon düzenlendi. Ekipler, Orhan T. ve iki eşi Sıla T. ve Burcu Ç.’yi Ankara’da lüks bir dairede yakalarken kuzen Murat T. ise Osmaniye’de polis ekiplerince gözaltına alındı. Kayıplara karışan bir kadın şüphelinin yakalanması için de çalışma başlatıldı.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheliler adliyeye sevk edildi.

Bursa'da komşuların satırlı kavgası pes dedirtti! Bursa'da komşuların satırlı kavgası pes dedirtti!

Hırsızların çaldıkları ziynet eşyalarının akibetiyle ilgili açıklama yapılmadı.