Gazetecilerin mesleğini ifa ederken çok önemli bir kamu görevini yerine getirdiklerine dikkat çeken Başkan Davut Gürkan, mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Gazeteciler, toplumun doğru haber alma hakkını yerine getirirken aynı zamanda onların gözü, kulağı ve söyleyen dili olurlar.

CHP'de Lütfü Savaş kararı CHP'de Lütfü Savaş kararı

Gelişen teknoloji ile birlikte bilginin baş döndürücü bir hızla yayıldığı günümüzde, haberi kaynağından ve en doğru şekilde aktarmak, bugün için çok daha kıymetli hale gelmiştir.

Her türlü zorluğa rağmen doğru haber için yılmadan, usanmadan çalışan basın mensupları, demokratik ve ahlaki sorumluluk bilinciyle ilkeli bir şekilde toplum için önemli bir görevi de yerine getirmektedir.

Hayatımıza giren yeni medya mecralarının gazetecilik adına sunduğu imkanların da, bu sorumluluk bilinci ile meslek ilkeleri ve basın ahlakından taviz vermeden kullanılması da son derece büyük önem taşımaktadır. 

Bu duygu ve düşüncelerle, bilgiyi kaynağında alan, halka en doğru şekilde aktarıp görevini layıkıyla yapan tüm basın mensuplarının ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü tebrik ediyor, görevi başındaki her bir basın mensubu arkadaşımıza sağlık, huzur ve esenlik diliyorum. Ebediyete irtihal etmiş olanları da rahmetle anıyorum”.