AK Parti kabinesinde 31 Mart yerel seçiminin ardından gündeme gelen kabine değişikliği nihayet gerçekleşti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İlk olarak AKP’nin Kızılcahamam kampında vekiller tarafından ağır biçimde eleştirilen Sağlık Bakanı Koca’nın görevden alınacağı iddiası gündeme geldi.

Kabinede ilk değişim bu gece Resmi Gazete'de yayımlandı.

Bir süre önce istifasını sunduğu iddia edilen Fahrettin Koca, Erdoğan imzalı kararla bu gece Sağlık Bakanlığı görevinden alındı. Koca'nın yerine İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu atandı.

Süleyman Soylu’nun ekibi kızağa çekildi! Yerlikaya’dan flaş hamle… Süleyman Soylu’nun ekibi kızağa çekildi! Yerlikaya’dan flaş hamle…

Bu gece X hesabından yaptığı açıklamayla, sağlık gerekçelerini öne sürerek sürpriz şekilde istifasını duyuran Çevre Şehircilik ve İklim Bakanı Mehmet Özhaseki de görevden alındı. Özhaseki duyurusunda, siyaseti de bırakarak aile vakfı kuracağını söyledi. Özhaseki'nin yerine ise kendisinden önce görevde olan ve yerine atandığı eski Çevre Bakanı Murat Kurum getirildi. Kurum son olarak 31 Mart seçimlerinde AKP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı adayı olmuştu.

Editör: Bilal Kayaaltı