Cumhurbaşkanı Erdoğan, asgari ücret zammıyla ilgili müjdeyi verdi. Temmuz ayında yapılacak olan artışı duyurdu. Döviz kuru ve enflasyondaki yükselmesinin ardından asgari ücretin 10 bin ila 11 bin 500 lira arasında olacağı tahmin ediliyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçime 19 gün kala yeni müjdeler vermeyi sürdürüyor. 

4 AYLIK RAKAM NETLEŞECEK

Son dakika haberi geldi TC Kimlik Numarası son rakamına göre 1.250 TL ödeme yapılacak! Sürpriz açıklandı Son dakika haberi geldi TC Kimlik Numarası son rakamına göre 1.250 TL ödeme yapılacak! Sürpriz açıklandı

En düşük emekli maaşını 7 bin 500 TL’ye çıkarmak zorunda kalan iktidar, asgari ücret için yeni adım atmaya hazırlanıyor. Sabah'tan Faruk Erdem'in haberine göre, asgari ücret için haziran ayında yeniden komisyonun toplanması bekleniyor. Maaş artışında belirleyici olan enflasyon rakamları olacak. Üç aylık enflasyon yüzde 12'yi geçmişti. 3 Mayıs'ta açıklanacak nisan ayı enflasyonuyla 4 aylık rakam da netleşecek.

RAKAM NE KADA ROLACAK?

Yüzde 20'nin üzerinde gelebilecek 6 aylık enflasyona göre artışın da yüzde 20-30 arasında olması bekleniyor. Bu orandaki artışla net asgari ücret 11 bin lirayı geçmiş olacak. Rakamın 10 bin lira ile 11.500 TL arasında bir noktada netleşmesi bekleniyor.