Birçok ismin siyasetteki kaderi saatler sonra belli olurken, AK Parti’de YSK’a verilmek üzere hazırlanan listelerde vekillerin yüzde 66’sı dışarıda aldı, vekil yapılmadığı öğrenildi. Yapılan değişimle iktidar partisinde yüzde 75'lik değişim gerçekleşti. Edinilen bilgiye göre 285 milletvekilinden 196'sı liste dışında kaldı.

TAŞKESENLİOĞLU’NUN ÜSTÜ ÇİZİLDİ

Daha önce  Rektör Ünsal Ban'la boşanma davasıyla gündeme gelen AK Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu’nun üstü çizildi, listeye giremedi.

FAHRETTİN KOCA, ERSOY YOK

Daha önce Erdoğan’a vekil olmak istemediklerini aktaran Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca aday yapılmadı. 

Emeklilere müjde verildi İntibak zammı belli oldu, onay çıktı! SGK ve Bağ-Kur emeklileri faydalanacak Emeklilere müjde verildi İntibak zammı belli oldu, onay çıktı! SGK ve Bağ-Kur emeklileri faydalanacak

ÖZLEM ZENGİN İSTANBUL’A KAYDIRILDI

Başörtüsü mücadelesinin öncü isimlerinde olan AK Parti Grup  Başkanvekili Özlem Zengin de Tokat milletvekili idi ve bu dönem İstanbul'dan aday yapıldı.

Bu arada, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise Samsun yerine İstanbul'dan aday gösterildi.

Yanı sıra, TBMM eski Başkanı Bülent Arınç'ın oğlu Mücahit Arınç ise memleketi Manisa'ya kaydırıldı. Arınç, İstanbul'dan milletvekili seçilmişti. Bu dönem Manisa ikinci sıra adayı oldu.

AK Parti Bursa’nın vekil listesinde de ciddi değişiklikler yapıldığı ifade ediliyor.

Öte yandan, AK Parti’nin önde gelen birçok ismi listelerde yer almadı.