Gürkan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesajında, demokratik, ahlaki ve toplumsal sorumluluk bilinciyle mesleğini ifa eden basın emekçilerinin Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik etti. Gürkan ayrıca, gazetecilerin özellikle son bir yılda dünyayı etkisi altına alan Pandemi nedeniyle daha zorlu bir görevi yerine getirdiklerini söyledi.

AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan

Dünyayı etkisi altına alan pandemi nedeniyle gazetecilerin haber üretmeleri daha da zorlu hale geldiğini aktaran Gürkan, basın mensupları, kamuoyunun haber alma ihtiyacını karşılarken mesleki ilkelerin yanı sıra toplumsal sorumluluk idrakiyle, demokratik ve hukuki değerleri koruyan, kişilik haklarına saygıyı esas alan gazeteciler 'hakikatin temsilcisi' olarak görev yaptıklarına dikkat çekti.

"Ulusal Medyada da Etki Uyandıran Gazeteciler Gurur Veriyor"

Davut Gürkan, Bursa’da yerel basın kuruluşlarının ve gazetecilerin ürettikleri haberlerin Ulusal gündemde de yer almasının Bursa’nın tanıtımı ve değerleri açısından övünç ve gurur verdiğini söyledi. İl Başkanı Gürkan; “Şehrimizin manevi değerleri, doğal güzellikleri, tarihi ve Turistik alanların tanıtılmasının yanı sıra özellikle son yıllarda Şehrimize hükümetimiz tarafından yapılan yatırımlarla vizyoner şehir anlayışının kamuoyuna aktarılmasında büyük rol oynayan tüm gazetecilere teşekkür ediyorum. Aynı zamanda Türkiye’nin son yıllarda her alanda kat ettiği ilerleme, medyada da çeşitliliğe sahip özgürlükçü bir ortamın oluşmasıyla kendini göstermektedir" ifadelerini kullandı.

"Medya Mensuplarımızın Yanındayız"

İl Başkanı Gürkan, AK Parti Bursa İl Başkanlığı olarak mesleki ilkelerden ödün vermeden görevlerini ifa ederken, “Ülkemizin ve şehrimizin gelişmesine ve ilerlemesine, birlik ve beraberlik ikliminin güçlenmesine katkıda bulunan medya mensuplarının her zaman destekçisi olacağız. Ülkemizin ve dünyanın dört bir yanında fedakârca görev yapan gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü tekrar kutluyor, görevleri başında vefat eden gazetecilere Allah’tan rahmet diliyorum" şeklinde açıklamalarda bulundu.