Asgari ücrete yapılacak olan artış gündemin en önemli maddelerinden birisi olurken, işçiler yüzde 50’nin üzerinde yapılacağı konuşulan zam oranını merakla bekliyor.

Cumhurbaşkanlığı seçiminin 28 Mayıs'ta yapılacak ikinci turunun ardından gözler bir kez daha ekonomi yönetimine çevrilecek.

YAPILACAK OLAN ARTIŞ MERAK UYANDIRDI

Geçtiğimiz yıl asgari ücrete iki kez zam gelmiş, temmuz ayında ise yeni rakam 8 bin 500 TL olarak belirlenmişti. Bu yıl için ise yüzde 50'nin üzerinde bir zam yapılması değerlendiriliyor. Bu yılın Temmuz ayında yeni bir zam beklentisi bulunuyor. Milli Gazete'de yer alan kulis bilgisine göre, zam oranının yüzde 50'nin üzerinde olabileceği konuşuluyor. Yeni asgari ücret tutarının 13 bin 500 TL olması bekleniyor.

Öğretmen ezber bozdu: "Ahlak ve kültürümüzü kaybettik"

 

Desteğe ihtiyacı olanlara 4 bin 150 TL yardım yapılacak PTT aracılığı ile vatandaşlar sevinecek Başvurular yapılıyor Desteğe ihtiyacı olanlara 4 bin 150 TL yardım yapılacak PTT aracılığı ile vatandaşlar sevinecek Başvurular yapılıyor

Asgari ücrete yapılacak zam, milyonlarca çalışanı yakından ilgilendiriyor. İşçi sendikaları ve çalışanlar, geçim koşullarının iyileştirilmesi adına daha yüksek bir asgari ücret talep ediyor.