Bursa Osmangazi Hipodromu’nda yapılan yarışta 3 yaşlı Arap tayları, 1.400 metrelik kum pistte yarıştılar. 9 atın koştuğu geleneksel yarışta ikinciliği AYDERLİTURBO, üçüncülüğü de POLATLIRÜZGARI elde etti.

Toplam ikramiyesi 444 bin TL olan yarışın birincisi Soluki’nin ödülünü ASGD Genel Başkanı İbrahim Erdoğan ile Genel Başkanvekili Yüksel Baysal, at sahibi Dikencik adına Antrenör Melek Özgül’e takdim etti.

‘BİNCİLİK TÜRK GELENEĞİDİR’

Binicilik sporu ile at yetiştiriciliğini aynı anda kapsayan geleneksel yarışları düzenleyen Türkiye Jokey Kulübü’nün önemli bir işlev üstlendiğini belirten ASGD Genel Başkanı İbrahim Erdoğan, “TJK’nın resmî yarış programında yer alan ASGD Koşuları, kendi kategorisinde her yıl oldukça çekişmeli ve heyecanlı geçiyor. Bursa Osmangazi Hipodromu ASGD Koşusu’nda bu yıl da farklı bir coşkuya sahne oldu. Gururla devam ettiğine şahit olduğumuz bir Türk geleneği de at biniciliği ve at yetiştiriciliğidir. Bu tür gelenekselleşmiş yarışlar da milletimize özgü hasletlerimizin yaşatılmasına ve gelecek kuşaklarımıza aktarılmasına vesile olmaktadır. Bu yarışları bu nedenle ASGD olarak çok önemsiyoruz ve kurumsal olarak TJK’yı da anlamlı gayretleri nedeniyle gönülden kutluyoruz” dedi.