Süleyman Soylu'nun ardından suç örgütlerine yönelik  operasyonlar şaşırtıcı şekilde artarak devam ediyor. 

Elebaşılığını Metin Singer’in yaptığı suç örgütü, kasten adam öldürme, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, yağma ve daha birçok suça karıştıkları belirlendi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “MAHZEN 44” operasyonunun ayrıntılarını paylaştı.

Yerlikaya, 15 şüphelinin gözaltına alındığı operasyonla ilgili şunları yazdı:

Bursa'da silahlı kavga! Bursa'da silahlı kavga!

"Edirne merkezli  ilde düzenlenen “MAHZEN-44” operasyonlarında elebaşılığını Metin Singer’in yaptığı Organize Suç Örgütü Çökertildi Operasyonlarda elebaşının da içerisinde bulunduğu organize suç örgütü üyesi  şüpheli yakalandı Aziz Milletimizin Bilmesini İsterim ki; Suçta kibirlenenlere, halkımızın huzurunu kaçıranlara, organize suç örgütlerine ve çetelere göz açtırmayacağız. Hangi büyüklükte olursa olsun organize suç örgütlerini çökertip, adalete teslim etmeye kararlıyız Edirne Başsavcılığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığı koordinesinde; Edirne İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar sonucu Edirne merkezli İstanbul ve Batman’da düzenlenen operasyonlarda organize suç örgütü üyesi şüphelilerin; Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurmak, Kasten Öldürmeye Teşebbüs, Yağma, Kundaklama, Kasten Yaralama, Araç Kurşunlama, Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma, 6136 Sayılı Kanuna Muhalefet, Tehdit ve Mala Zarar Verme suçlarını işledikleri tespit edildi. Operasyonlar sonucu ilk belirlemelere göre: Ruhsatsız tabancalar,  adet sahte pasaport ve Çok sayıda delici ve kesici delici alet ele geçirildi. Operasyonları koordine eden Edirne Başsavcılığımızı ve operasyonları gerçekleştiren Kahraman Polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle."

Editör: Bilal Kayaaltı