'Yakında çocuklarımıza verdiğimiz harçlıktan vergi alacaklar' 'Yakında çocuklarımıza verdiğimiz harçlıktan vergi alacaklar'

KOSGEB, devletin bakanlık aracılığıyla sağladığı destek hibelerinin yanı sıra kendi ini kurmak isteyen gençlere çeşitli destekler sağlamaya devam ediyor. Bu çerçevede kendi işinin patronu olmak isteyenlere mükemmel bir fırsat sunan KOSGEB, bu yıl yüzlerce gencin hayalini gerçeğe dönüştürüyor. KOSGEB'in yanı sıra Sosyal Dayanışma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla da hareketlilik başlatılıyor ve gençlere ek destek sağlanıyor.

Kaymakamlık öncülüğünde faaliyet gösteren Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Fonu, kendi işini kurmak isteyen gençlere 15 bin liraya kadar maddi destek açıkladı. Kurslara katılan, projelerini detaylandıran ve projelerini vakıflara kabul ettirenler bu kapsamda sağlanan sermaye desteğinden yararlanabilecek. Mali destek için nasıl başvurulur? Finansal desteğe başvurabilmek için genç girişimcilerin masraflarını hazırlamaları ve planlanan işyeri mektubunu sunmaları gerekiyor. Bu belgeler proje dokümanlarında detaylı olarak teslim edildikten sonra iki devlet memuru kefil getirmek suretiyle başvuru süreci tamamlanabilir. Faizsiz sermaye desteğinden 36 aya kadar vade imkanı sağlanıyor. Geri ödeme 1 yıl sonra başlıyor.

Editör: Bilal Kayaaltı