Sosyal desteklerle dar gelirlilerin yaşadığı sıkıntıları ortadan kaldırmak isteyen Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ailelere çocuk parası yardımı yapmaya hazırlanıyor. İşte yeni sürecin detayları.

Eğitim ve öğretim sezonu yaklaşırken, ailelere çocuk parası yardımı yeniden güncellendi.  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, maddi anlamda çocuk destek programını devreye soktu. Bakanlık, resmi internet sitesinden kamuoyuna duyuru yaptı. Bu kapsamda bakanlık, 850 ile bin 2250 TL’ye varan desteklerde bulunacak. Böylelikle ailelerin çocuklarına vereceği harçlık karşılanmış olacak.

Aile destek programının yeni dönem ödemeleri ağustos ayında gerçekleştirildi. Geçtiğimiz yıl, bu programa eklenen çocuk yardımı ve enerji desteği, bu yıl da devam ediyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın sağladığı çocuk destek ödemeleri, ailedeki çocuk sayısına bağlı olarak şöyle belirleniyor:

1-2 çocuğa sahip ailelere: 350 TL

Bombalı saldırı sonrası mesaj atanlar Soylu'ya yakın hesaplar mı? Bombalı saldırı sonrası mesaj atanlar Soylu'ya yakın hesaplar mı?

3 çocuğa sahip ailelere: 450 TL

4 çocuğa sahip ailelere: 550 TL

5 ya da daha fazla çocuğa sahip ailelere: 650 TL

Bu ödemeler, ailelerin ekonomik yükünü hafifletmeye yardımcı olurken, çocukların daha iyi koşullarda büyümeleri için de bir fırsat sunuyor.