İçişleri Bakanı Ali  Yerlikaya, "Bayram tatilinin ilk 2 gününde maalesef toplam 12 vatandaşımız hayatını kaybetti. Toplam bin 966 vatandaşımız ise yaralandı" dedi. Hayatını kaybeden vatandaşlara Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileyen Yerlikaya, "Emniyet ve jandarma trafik ekiplerimiz vatandaşlarımızın güvenliği için denetimleri büyük bir hassasiyetle sürdürüyor" ifadelerini kullandı. 

İçişleri Bakanı Yerlikaya, bayram tatilinin ilk gününde 651 trafik kaza yaşandığını; bu kazalarda 9 kişinin öldüğünü, bin 47 kişinin de yaralandığını açıklamıştı.

Bayram tatilinin ilk gününde acı bilanço: Trafik kazalarında 9 kişi öldü, bin 47 kişi yaralandıBayram tatilinin ilk gününde acı bilanço: Trafik kazalarında 9 kişi öldü, bin 47 kişi yaralandı

Direksiyon hakimiyetini kaybetti, kamyonun altına girdi! Direksiyon hakimiyetini kaybetti, kamyonun altına girdi!

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Bakan Ali Yerlikaya, “Emniyet ve jandarma trafik ekiplerimiz vatandaşlarımızın güvenliği için denetimleri büyük bir hassasiyetle sürdürüyor. Bayram tatilinin 2. günü 7 Nisan pazar tarihinde 24 saatlik sürede: 572 trafik kazası meydana geldi. 408 bin 796 araç denetlendi. 19 bin 488 araca hız ve radar işlemi, 33 bin 145 araca ise diğer işlemler yapıldı. Bayram tatilinin ilk 2 gününde maalesef toplam 12 vatandaşımız hayatını kaybetti. Toplam bin 966 vatandaşımız ise yaralandı. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Editör: Bilal Kayaaltı