Beşiktaş, yeni sezonda Giovanni van Bronckhorst önderliğinde sahaya çıkacak. Hollandateknik adamın yardımcılıklarını, Serdar Topraktepe ve Jean Paul van Gastel yapacak.

2125

Yeni sezon öncesi transfer çalışmalarına devam eden Beşiktaş, teknik direktörlük görevine Hollandalı çalıştırıcı Giovanni van Bronckhorst’un getirildiğini duyurdu. Siyah-beyazlılar, bir yılı opsiyonlu 2+1 yıllık sözleşme imzaladığı van Bronckhorst’un yardımcılıklarını Serdar Topraktepe ve Jean Paul van Gastel’in yapacağını bildirdi.

Acun Ilıcalı'dan Galatasaray'a giden Batshuay'e gönderme! Acun Ilıcalı'dan Galatasaray'a giden Batshuay'e gönderme!

Feyenoord U-21 Takımı’nda teknik direktörlüğe başlayan Giovanni van Bronckhorst, A takımda yardımcı antrenörlük tecrübesi yaşadıktan sonra Mayıs 2015’te Hollanda ekibinin başına geçti. Sahada genellikle 4-3-3 dizilişini tercih eden 49 yaşındaki teknik adam, Feyenoord’un başında 176 maça çıktı ve 1.99’luk puan ortalaması tutturdu. 2019 yılında görevinden ayrılan Hollandalı teknik direktör, 2020 yılında Çin’in Guangzhou City takımı ile anlaştı fakat sadece 23 maçta takımın başında bulundu. Son olarak futbolculuk kariyerinde de formasını giydiği İskoçya ekibi Rangers ile anlaşan van Branckhorst, 68 maçta 2.01 puan ortalaması yaptı.

Editör: Bilal Kayaaltı