AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Habertürk TV'de Mehmet Akif Ersoy'un sorularını yanıtladı. Kızılay'ın AHBAP Derneği'ne çadır satması hakkında konuşan Yıldırım, "Akıl sahibi bir insanın kabul edeceği bir şey değil, elindeki çadırları parayla başkasına vermek. Benim kanaatim, kurumu daha fazla yıpratmadan kenara çekilmesi uygun olur" ifadelerini kullandı.

“AKIL İZANI BİR İŞ”

İşçiler yüzü gülecek! Asgari ücrete müthiş artış yapılıyor! Haber şimdi geldi İşçiler yüzü gülecek! Asgari ücrete müthiş artış yapılıyor! Haber şimdi geldi

Ersoy, Yıldırım'a "Kızılay Başkanı'nın orada oturması AK Parti olarak sizi yoruyor mu?" diye sordu. Binali Yıldırım ise "Kızılay ile ilgili kafam çok berrak. Kurumun 150 yıllık geçmişi var. Zaman zaman Kızılay kötü duruma düştü, bizden önce de çok yıprandı kurum. Ama biz geldik imkanlarını çok arttırdık saygınlık kazandırdık. Akıl sahibi bir insanın kabul edeceği bir şey değil, elindeki çadırları parayla başkasına vermek. Kendi ihtiyacı varken ticaret yapmak yoluna gitmek, akıl izana uyacak bir iş değil. Bu şartlar altında başkanın bırakması gerektiğini bakanlardan yetkililerden hep söyleyenler oldu. Benim kanaatim de kurumu daha fazla yıpratmadan kenara çekilmesi uygun olur" ifadelerini kullandı.