Türkiye’de uyuşturucu satışı ve kullanımındaki artış her geçen gün artarken, Şanlıurfa polisi yol kontrolünde durdurduğu araçta 13 milyon liralık uyuşturucuyla karşılaştı.

Şanlıurfa Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Van ilinden Adana’ya giden bir araçta arama yaptı. Siverek ilçe girişinde aracı durduran ekipler, yaptığı aramada değeri yaklaşık 13 milyon Türk Lirası olduğu öğrenilen 314 kilo 900 gram eroin maddesini ele geçirdi. Yapılan arama sonrası araç sürücüsü gözaltına alındı. Ekipler, daha sonra yaptığı çalışmada ise olayla ilgili 4 kişiyi daha gözaltına aldı.

Bursa'da elektrik faciası; genç adam canından oldu Bursa'da elektrik faciası; genç adam canından oldu

VALİ GÜNGÖR  AÇIKLAMA YAPTI

Olayla ilgili açıklama yapan Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, uyuşturucunun piyasa değerinin yaklaşık 13 milyon lira olduğunu ve bu operasyonla birlikte terör örgütüne gidecek olan ciddi bir maddi kaynağı da engellediklerini belirterek emniyet görevlilerini kutladı. İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu ise yakalanan şahısların terör örgütleriyle herhangi bir bağlantılarının olup olmadığının araştırıldığını dile getirdi.

Editör: Bilal Kayaaltı