Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı ile Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce teknik ve fiziki takibi yapılan sokak satıcılarına yönelik helikopter ve dron destekli 1000 polisin katılımıyla şafak vakti operasyon düzenlendi.

Operasyona katılan ekipleri uğurlayan Bursa İl Emniyet Müdürü Dr. Sabit Akın Zaimoğlu yaptığı konuşmada "Bursa'yı bu embesillerden bu sülüklerden temizlemeden durmak yok" dedi. Yapılan operasyonlarda daha önce haklarında kesinleşmiş 2 ila 8 yıl arası hapis cezası bulunan 58 kişi ile torbacı diye tabir edilen 64 kişi toplamda 122 kişi gözaltına alındı,

ŞÜPHELİLERİN SORGUSU DEVAM EDİYOR

Operasyon kapsamında yapılan aramalarda; 10.2 kilogram Metamfetamin, 2.8 kilogram Bonzai, 709 gram esrar, 12 adet Sentetik Ecza Tablet, 6 adet Ecstasy, 6 adet tabanca, 3 adet tüfek, 70 adet fişek, 1 adet hassas terazi ile uyuşturucu ticaretinden elde edildiği belirlenen 104 bin 500 lira ele geçirildi. Bursa’nın  Yıldırım ilçesi Hacivat Mahallesi'nde özel harekat ve hassas köpeklerin de katıldığı helikopter destekli operasyonda gözaltına alınan 122 kişinin sorgusunun sürdüğü, mücadelenin kararlılıkla devam edeceği belirtildi.

Bursa'da, hırsızların pişkinliği 'pes' dedirtti! Bursa'da, hırsızların pişkinliği 'pes' dedirtti!

VATANDAŞ HALA DOLANDIRILIYOR

Öte yandan Osmangazi metro istasyonu etrafını mesken tutan dolandırıcılar, vatandaşın önünü kesiyor, “engellilere yardım” bahanesiyle para toplamaya devam ediyorlar.  Dolandırıcı şebekeye yüzde 40’la çalıştıklarını dile getiren gençler, kolay para kazanmayı seçtiklerini de pervasızca dile getiriyorlar.

Editör: Bilal Kayaaltı