Feci kaza, Bursa, Gebze Orhangazi İzmir Otoyolu Gemlik gişeleri bölgesinde meydana geldi. Adnan Tezcan (20) 34 CSS 834 plakalı motosiklet Gemlik gişelerinden girdikten sonra Bursa yol ayrımına yöneldi. Kavşaktaki virajı dönerken kontrolden çıkan motosiklet bariyerlere çarptı.

Motosikletin sürücüsü Adnan Tezcan savrulurken, yolcu koltuğunda bulunan arkadaşı Yusuf Berra Arık ise bariyerlere çarptı. İhbar üzerine olay yerinde polis ve sağlık ekipleri yönlendirildi.

Sağlık ekipleri 19 yaşındaki Yusuf Berra Arık’ın kaza yerinde yaşamını yitirdiğini tespit etti. Ağır yaralı olan ve ilk müdahalesi kaza yerinde yapılan sürücü Adnan Tezcan ise ambulansla Gemlik Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

AŞIRI SÜRAT

Bursa'da alacak verecek kavgasında kan aktı: 1 ölü Bursa'da alacak verecek kavgasında kan aktı: 1 ölü

Kaza sebebi ile Gebze Orhangazi İzmir Otoyolu Gemlik gişeleri Bursa yol ayrımında trafik bir süre durdu. Ekipler bölgede güvenlik önlemi alırken, aşırı sürat yapan ve yaşamını yitiren Yusuf Berra Arık’ın cenazesi Cumhuriyet Savcısının incelemesinden sonra Gemlik Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Öte yandan, kazada yaşamını yitiren Yusuf Berra Arık ve ağır yaralanan Adnan Tezcan’ın kask taktıkları gözlendi.

Arık'ın parçalanan bedeni, poşete konuldu.