Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri halkın huzur ve güvenliği için uygulamalara aralıksız devam ediyor. Ekipler, son olarak Gürsu ilçesi Ankara Caddesi’nde yaptıkları uygulama sırasında şüphelenerek durdurduğu otomobili kullanan kişinin ehliyetine 2 hafta önce el konulduğunu belirlediler.

Sürücünün 2 hafta önce alkollü araç kullandığı için ehliyetine el konulduğu ortaya çıktı. Trafik ekipleri, sürücü Samet K.’ye ehliyetsiz otomobil kullanmaktan 29 bin lira ceza keserek otomobilini otoparka çektirdi.

ŞAŞIRTAN BAHANE

Duruma öfkelenen sürücü Samet K., polis ekiplerine “Abi yanlış anlama beni, 2 hafta önce otomobili bağlattığım için zaten kiralamacı ile kavgalıyım. Son otomobili de işim var diyerek zorla aldım. Arkadaşımın ehliyeti var, ama uykusuzdu. "İyi hissetmiyorum" dediği için ben geçtim direksiyona” dedi. Bunun üzerine Samet K. polis memurunun; "Ehliyetin yok, sen niye direksiyona geçiyorsun" sorusuna, “Abi ehliyetim vardı zaten, alkollü yakalandığım için siz aldınız. Abi ne olur otomobili bağlamayın. Yemin ediyorum kan çıkar. Adama ben dil dökerek aldım otomobili. Yakalanırsın, kötü olur dedi. Üstüne siz geldiniz” dedi. Samet K. ayrıca, "Yarın cenazeme beklerim, İnegöl Mahmudiye Mezarlığı'nda" diye konuştu

Bursa'da kamyonet ile minibüs çarpıştı, yaralılar var Bursa'da kamyonet ile minibüs çarpıştı, yaralılar var

Diğer yandan, Bursa polisinin halkın huzur için yaptığı  uygulamalar artarak devam ediyor.

Editör: Bilal Kayaaltı