Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Merkezi’nin düzenlediği  Yerel Yönetimler Çalıştayı Ankara’da başladı. CHP’li belediye başkanları, il ve parti yöneticilerinin yer aldığı programa CHP İl Başkanı Nihat Yeşiltaş,  Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir, Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, Gemlik Belediye Başkanı Şükrü Deviren, Mudanya Belediye Başkanı Deniz Dalgıç, Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Şükrü Erdem ve Harmancık Belediye Başkanı Haşim Ali Arıkan katılıyor. 

2 sürecek olan toplantılarda, yeni seçilen belediye başkanlarına mevcut belediye başkanları tecrübelerini aktaracak.  

Belediye başkanlarına hitap eden Özel Seçimleri “Türkiye İttifakı”nın kazandığını söyleyen CHP Genel Başkanı Özgür Özel,  “Türkiye İttifakı'nın belediye başkanlarına selam olsun” dedi.  

“TOPLUMUN HERKESİMİNDEN OY ALIYORUZ”

CHP Genel Merkezi'nde yapılan ve 2 gün sürecek olan çalıştayın açılış konuşmasını yapan CHP Genel Başkanı Özgür Özel muhafazakar ve milliyetçi demokratlardan oy alarak yerel seçimlerden birinci parti olarak çıktıklarını ifade etti.

Bursa'da feci kaza, aynı aileden 3 kişi öldü! Bursa'da feci kaza, aynı aileden 3 kişi öldü!

Özel, şunları söyledi, "En zor zamanlarda görevlerini layıkıyla yapıp, en iyi kamu görevlerini liyakatle, şeffaf, açık bir şekilde yapan ve geçmişte yerel yönetimlerde görev alıp bugün bu salonu hınca hınç dolduracak kadar çok mazbatayı almamızı sağlayan tüm belediye başkanlarımıza yürekten teşekkür ediyorum. Yerel seçimlerin sonunda 14 tane büyükşehir,  21 il merkezini kazanarak toplam 35 ilde belediyeleri kazandık ve en yakın partiden 11 fazla il belediyemiz var. 314 ilçede, 60 beldede, 409 belediyeyi hep birlikte kazandık. Yüzde 38 oy oranına ulaşarak partimizi hep birlikte birinci parti yaptık. Partimiz artık toplumun her kesiminden oy alabilen bir siyasi partidir. Büyük bir başarı elde ettik. Böyle bir günde 650 kişilik salonda, seçilmiş belediye başkanları ve il başkanlarıyla birlikte bu salonu hınca hınç doldurabilmenin, koltuklarında oturan her bir kişinin ilçe seçim kurullarından il seçim kurullarından aldıkları mazbatalarıyla seçilmiş CHP'li olmasının gururunu yaşıyorum” dedi.

31 Mart Yerel Seçimleri sonra Türkiye’de CHP’yi  birinci parti yapan Türk halkı için yapılacak çalışmalar ele alınıyor. Geçmişte belediyecilik hizmetleri ile ilgili deneyimlerin de paylaşılacağı çalıştayda, gerçekleştirilecek alan çalışmalarında yol haritaları konuşulacak.

Editör: Bilal Kayaaltı