Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Ahlak Büro Amirliği ekipleri, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde başarılı bir operasyona imza attı. Cumhuriyet Başsavcılığının koordinesinde, eskort sitelerinde ilan vererek kadınları pazarlayan çeteye 8 Mart sabahı Bursa merkezli İzmir, Ankara ve Denizli'de operasyon için düğmeye basıldı. Özel harekat polislerinin de bulunduğu 300 polis, 40 farklı ayrı adrese şafak vakti operasyon düzenledi. Yapılan operasyonda 31 şüpheli kıskıvrak yakalanarak gözaltına alınırken, fuhşa zorlanan 25 mağdur kadın kurtarıldı.

UYUŞTURUCU VE TABANCA ELİ GEÇİRİLDİ

Operasyon sonrası yapılan aramalarda birçok dijital materyal, kullanıma hazır sim kartı ve telefon, tehdit amaçlı kullanılan 4 ruhsatsız tabanca, çok sayıda fişek ve uyuşturucu madde ele geçirildi. Ayrıca çete üyelerinin "Sistem Evi" adı verdikleri evden serverler kurarak ilan verdikleri ve kadınlara buradan yönlendirme yaptıkları ortaya çıktı.

KİRALANAN ARAÇLARLA FUHUŞ

Soruşturmayı derinleştiren Ahlak Büro Amirliği ekipleri, çete üyelerinin kiraladıkları araç ile fuhşa zorladıkları kadınları otel ve apart gibi yerlere götürdüklerini tespit etti. Çete lideri olan B.Y.'nin kendisine "Mr. Yamaç ve Ghost" kod ismini verdiği öğrenildi. Asayiş Şube Müdürlüğü'nde işlemleri tamamlanan şüpheliler, geniş güvenlik önlemleriyle sevk edildikleri adliyede mahkemeye çıkarıldı. Zanlılardan 19’u tutuklanırken 12’si adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Sakarya'da vahşet: 3 kişi öldü Sakarya'da vahşet: 3 kişi öldü

Editör: Bilal Kayaaltı