Yalova'dan Bursa yönüne doğru giden Metin Canpolat (53) idaresindeki 35 AHG 889 plakalı lüks araç; Süpürgelik Mevkiinde emniyet şeridinde park halinde olan Hamza Ayaz’a (29) ait 63 N 1916 plakalı kamyonete çarptı.

İLK MÜDAHALEYİ HEMŞİRE YAPTI

Çarpmanın şiddeti ile lüks araç kamyonetin altına girerken, araç sürücüsü  araç içinde sıkıştı. Kaza esnasında aracın dışında yer alan kamyonet sürücüsü Hamza Ayaz ise çarpmanın şiddeti ile bariyerlerin dışına savrularak ağır yaralandı.

Tek başına yaşadığı evde öldü! Tek başına yaşadığı evde öldü!

Araç içinde sıkışan yaralı sürücü çevreden gelen vatandaşlar tarafından araç içinden çıkarıldı. Kazada ağır yaralanan ve bariyer dışına savrulan ağır yaralı haldeki kamyonet sürücüsüne olay yerinden geçmekte olan hemşire  ilk müdahaleyi yaptı. Bacağındaki kanamaya tampon yapan hemşire sağlık ekipleri gelene kadar da yaralının başından ayrılmadı.

KAMYONET SÜRÜCÜSÜ AĞIR YARALI

Kazada yaralanan lüks araç sürücüsü Metin Canpolat ile kamyonet sürücüsü Hamza Ayaz olay yerine gelen sağlık ekiplerinin olay yerindeki ilk müdahalesinin ardından ambulanslarla Orhangazi Devlet Hastanesine kaldırılarak burada tedavi altına alındı. Kaza nedeniyle Yalova-Bursa yolu tek şeritten sağlandı. Kaza ile ilgili soruşturma başlatıldı.