Trafik magandaları, vurup kırmaya, vatandaşa korku yaşatmaya devam ediyor.

Üzücü olay, Bursa’nın Osmangazi ilçesi Veysel Karani Mahallesi İnönü Caddesi üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, güzergahı üzerinde seyir halinde olan 16 M 00100 plakalı özel halk otobüsü şoförü Mustafa Semiz (25), güzergah üzerinde yanlış yerde park eden araç yüzünden yoluna devam edemedi. Durum üzerine otomobil sürücüsünü uyaran Semiz, ‘Abi otomobili biraz daha sağa çek, ben geçeyim’ dedi. Israrla otomobilini çekmeyen sürücü, otobüs hareket ettiği sırada otobüse vurdu. Durum üzerine sinirlenen Semiz, otobüsün kapısını açarak şoförü uyarmak istedi. Otomobilde bulunan şoför ve beraberindeki 4 yolcu bir anda Semiz’e saldırdı. Otobüste bulunan vatandaşlar, kavgayı güçlükle ayırdı. O anlar da otobüsün güvenlik kamerasına yansıdı.

“ŞİKAYETÇİ OLDUM”

Saldırıya uğrayan, ölümden dönen otobüs şoförü Mustafa Semiz, “Eski Gemlik Yolu’ndan inerken bir otomobil yolun ortasında durmuş. Bende güzel bir dille ‘Abi otomobilini kenara çeker misin’ dedim. Az önce buradan büyük bir araç geçti, sen nasıl geçemiyorsun dedi. Eli o sırada dışardaydı, ‘Abi elini içeri al’ dedim. Geçerken otobüse vurdu. Bende durdum, amacım sadece ‘Niye vuruyorsun’ diye sormaktı. O sırada babası araçtan inerek bana vurdu. Bende kendimi savunmak için babasını ittirdim. Ondan sonra otomobildekiler de indi, otobüse gelerek beni darp ettiler. Daha sonrasında polisler geldi. Beni hastaneye götürdüler. Darp raporu aldık, karakola giderek şikayetçi oldum” dedi.

YOLCU, ŞOFÖRE SAHİP ÇIKTI

Diğer yandan olay anında otobüste yolcu olarak bulunan Mürvet Ay ise, “Sabah biz otobüs ile okula gidiyorduk. Şoför bey bir otomobilin yanlış park etmesi yüzünden geçemedi. Kapıyı açarak otomobil sürücüsünü uyardı. Daha sonra otomobilden 4 kişi inerek şoför beyi darp ettiler” ifadelerini kullandı.

Bursa'da Uyuşturucu Tacirleri Yunus Polisinin Takibine Direnemedi Bursa'da Uyuşturucu Tacirleri Yunus Polisinin Takibine Direnemedi