Balta ve sopalarla yol verme kavgası! Balta ve sopalarla yol verme kavgası!

Geçtiğimiz aylarda Bursa'nın Orhangazi İlçesi'nde vatandaşları  dolandıran Türk vatandaşı kuyumcunun ardından, Suriyeli kuyumcu da kendi vatandaşlarının altın ve dövizlerini alarak kaçtı. 

Osmangazi İlçesi’ndeki Darmstad Cddesi üzerinde kuyumculuk yapan Suriyeli, 3 gündür işyerini açmayınca vatandaşları polise ihbarda bulundu. Olay, Bursa’daki Suriyelilerin mekanına dönüşen Çarşamba semtinde yaşandı.

GECE ALTIN VE DÖVİZLERİ ALARAK KAÇTI

Her gün sabah saatlerinde düzenli olarak açılan ve sahibi Suriyeli olan kuyumcunun Cumartesi günü sabah saatlerinde kepenkleri açılmadı. Çevrede bulunan esnaf ve vatandaşlar durumundan şüphelenince kuyumcu dükkanının sahibini telefon ile aradı.

Altınları bulunan Suriyeli vatandaşlar hiç bir şekilde kuyumcuya ulaşamayınca durumu polise bildirdi. İhbar üzerine bölgeye gelen ekipler, mağdur olduklarını iddia eden Suriye vatandaşlarını Çarşı Polis Merkezi Amirliği'ne müracaat için yönlendirdi. Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleride konuyla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı. Suriyeli mağdurların zaman zaman kepenleri kapalı kuyumcu dükkanının önüne giderek bir umutla iş yerini kontrol etmeleri dikat çekti. Suriyeli mağdurlar kuyumcunun gece gelerek altın ve dövizleri çantaya koyarak Bursa'dan kaçtığını ifade etti.

Editör: Bilal Kayaaltı