Bursa'nın Balıklıdere Köprüsü hizmete açılıyor: Trafik rahatlayacak Bursa'nın Balıklıdere Köprüsü hizmete açılıyor: Trafik rahatlayacak

Girdi maliyetlerini düşüremeyen Tarım ve Orman Bakanlığı, canlı hayvan ve karkas et ithalatı yapmasına rağmen kırmızı et fiyatlarındaki artış durdurulamıyor. Bursanın Osmangazi ilçesine bağlı Şehreküstü Mahallesi’ndeki et marketlerden ucuz kıyma ve et almak isteyen vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturuyor. Ramazan ayı başında bu semtteki marketlerde 210 TL olan kıyma bayrama sayılı günler kala 245 liraya çıkması, zam sağanağını gözler önüne seriyor.

"ÜLKEMİZE YAZIK OLUYOR"

Mahalle kasaplarında 300 TL ve üzerinde satılan kıymayı alamadığını söyleyen Mümin Sarıçiçek, "Maalesef mahalledeki kasaplardan et, kıyma alamıyoruz. Çünkü burasıyla fiyat farkı çok fazla. Benim oturduğum semtteki kasapta kıymanın kilosu 310 lira, burada ise zam gelmesine rağmen 245 TL. Aradaki fark 65 lira, bu rakam bizim için çok büyük. Ben emekliyim, maalesef sineğin yağını bile hesaplamak zorunda kalıyoruz. Ucuz gıda ürünü alabilmek için marketleri geziyoruz. Girdi maliyetlerini düşürmeyi beceremeyen, kırsalda hayvancılığı teşvik edecek hamleler yapamayan Tarım ve Oran Bakanı, bu manzaraları gördüğü, bildiği halde önle alamıyor. Ülkemize yazık oluyor” şeklinde konuştu.

Şehreküstü’ndeki Gül Et Markette dana sucuk kilosu  272, kuzu but  245, dana kuşbaşı 269 liradan satılıyor.