Hırsızlık ve uyuşturucu olaylarındaki artış dikkat çekerken, Bursa polisinin suçlulara yönelik amansız mücadelesi devam ediyor.

Olay, Bursa’nın  Yıldırım ilçesi Mimar Sinan Mahallesi üzerinde meydana geldi. Emniyet Caddesi üzerindeki otobüs duraklarında bekleyen Perihan K. otobüse bindiği esnada Hayat K. (53), Burcu A. (33) ve Belgin A.'nın (51) ağına takıldı. 3 kadın yankesici çevreyi kontrol ettikten sonra hızlı hareketlerle Perihan K.’ya yaklaştı. Şüphelilerden biri otobüse binen kadının dikkatini dağıtırken, diğeri ise elinde siper ettiği çarşaf ile telefonunu alıp durağa döndü. O sırada bölgede onları takip eden biri kadın sokak timleri kadın yankesicileri suç üstündeyken gözaltına alındı.

Mesai arkadaşlarının 'Klima' kavgası ölümle bitti Mesai arkadaşlarının 'Klima' kavgası ölümle bitti

GÜVENLİK KAMERALARI YAKALATIYOR

Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik Dolandırıcılık Büro Amirliği ekiplerince gözaltına alınan 3 şüphelinin emniyetteki işlemleri devam ederken, Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin tüm otobüs ve metro araçlarına farklı noktalarda kamera koymasının suç ve suçluyla mücadelede ciddi katkı sağladığı öğrenildi.

Bursa Emniyet Müdürlüğü, vatandaşların suçlulara karşı duyarlı olmasını ve ihbarda bulunmalarının önemine sürekli dikkat çekiyor. 

 

Editör: Bilal Kayaaltı