AK Parti, İYİ Parti ve CHP listelerinden vekil seçilenler, Bursa Adliyesi’ne gelerek mazbatalarını aldı.  CHP'nin Bursa 1. Bölge 1. sıra adayı olarak TBMM’ye giden halk sağlığı uzmanı Prof. Dr. Kayıhan Pala’yı mutlu gününde CHP örgütünün yalnız bırakması dikkatlerden kaçmadı.

Büyükşehir'in Bursa’ya hizmet sağanağı devam ediyor Büyükşehir'in Bursa’ya hizmet sağanağı devam ediyor

VARANK VE ALA YOKTU

Bursa Adliye Sarayı'nda düzenlenen törene milletvekili yakınları ve partililer ilgi gösterdi. Törene Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz da katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, AK Parti milletvekilleri Refik Özen, Ahmet Kılıç, Emine Yavuz Gözgeç, Mustafa Yavuz, Ayhan Salman, Osman Mesten, Emel Gözükara Durmaz bizzat katılarak mazbatalarını aldılar. AK Parti’den katılamayan milletvekilleri adına da AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan mazbataları aldı. Cumhuriyet Halk Partisi’nden Kayıhan Pala, Mehmet Atmaca, Cemalettin Kani Torun, İYİ Parti’den Selçuk Türkoğlu ve Hasan Toktaş da mazbatalarını aldıktan sonra tören sona erdi.

CHP'nin 1. Bölge 1'inci sıradan  milletvekili seçilen Prof. Dr. Kayıhan Pala'yı mazbata töreninde partililer yalnız bıraktı. Pala'ya bazmatasını il Başkanı Avukat Turgut Özkan verdi.

Milletvekilleriyle Bursa Adliyesi önünde fotoğraf çektirmek isteneler bir birleriyle yarıştı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Efkan Ala mazbata törenine katılmadı.