Bursa’da “Dağ Bölgesi”nden yetişip, iş hayatındaki başarılı iş insanlarını aynı çatı altında buluşturan Bursa Uludağlı Sanayici ve İş İnsanları Derneği (BUDSİAD) heyeti, 31 Mart yerel seçimleri sonunda göreve yeni seçilen Orhaneli Belediye Başkanı Ali Osman Tayır, Büyükorhan Belediye Başkanı Kamil Turan, Harmancık Belediye Başkanı Haşim Ali Arıkan’ı ziyaret etti.

BUDSİAD’ı temsil eden heyette Başkan Vekilleri İsmail Çol , Erol Karadeniz , Hakan Şahin ve Bahtiyar Yeni, Genel Sekreter Ali Akın ile yönetim kurulu üyeleri Kadir Okyay, Süleyman Tayır, Ayhan Korkmaz, Bülent Alper’in yanı sıra BUDSİAD üyeleri yer aldı.

Bursa'da dilencilerin pişkin tavırları pes dedirtti Bursa'da dilencilerin pişkin tavırları pes dedirtti

İlk olarak Orhaneli Belediye Başkanı Ali Osman Tayır’ı ziyaret eden heyet, hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Orhaneli Belediyesi ve BUDSİAD iş birliğinde gerçekleştirilebilecek projeler konusunda istişarelerde bulunan görüşmede Başkan Ali Osman Tayır, bölge iş insanlarının tek çatı altında toplanmasının dağ yöresine önemli katkılarda bulunacağına inandığını söyleyerek, BUDSİAD’a çalışmalarında başarılar diledi.

ORTAK AKILLA ADIM ATILACAK

Büyükorhan Belediye Başkanı Kamil Turan ise, belediye olarak bölgenin kalkınmasına yönelik yapacakları çalışmaları BUDSİAD heyetiyle paylaştı. Büyükorhan’ın potansiyelini ortaya çıkarmasında bölgeyi ve bölge insanını iyi tanıyan BUDSİAD’ın önemine değinen Başkan Kamil Turan, özellikle turizm konusunda yatırımcılara kapılarının açık olduğunu ifade etti. Başkan Kamil Turan, BUDSİAD ile ortak çalışmaların yapılması konusunda kapılarının her zaman açık olduğunu belirtti.

BUDSİAD dağ bölgesi programının sonunda Harmancık Belediye Başkanı Haşim Ali Arıkan ziyaret edildi. BUDSİAD’ın başarılı çalışmalarını yakından takip ettiğini söyleyen Başkan Arıkan, Harmancık Belediyesi olarak dernekle birlikte hayata geçirilecek projelerle bölgenin hızla kalkınacağına dikkat çekti. Görüşme sonrasında Harmancık Belediye Başkanı Haşim Ali Arıkan ve BUDSİAD heyeti hatıra fotoğrafı çektirdi.

ESNAFLA BULUŞTULAR

Dağ bölgesi programı öncesi Orhaneli’de buluşan BUDSİAD Yönetim Kurulu ve üyeleri gerçekleştirdikleri gündem toplantısı sonrasında, bölge esnafını ziyaret etti. Orhaneli halk pazarı ve çevre dükkanlarda yer alan esnafla bir araya gelen heyet, Büyükorhan ve Harmancık ilçelerinde de esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi.

Editör: Bilal Kayaaltı