Verimli topraklarıyla Mustafakemalpaşa’nın arı potansiyeli bakımından önemli bir aksa sahip olduğunu sile getiren Belediye Başkanı Mehmet Kanar, arıcılık sektörüne ışık tutan ‘’Arı Pazarı’’ ile arıcıları ve bal üreticilerini bir araya getirerek sektöre yeni bir soluk getirdiğini belirtti.

Vatandaşın hayat pahalılığına isyanı devam ediyor Vatandaşın hayat pahalılığına isyanı devam ediyor

GELENEKSEL HALE GELECEK

Domatese bibere alternatif ürünler sunarak, kadınlara ve üreticilere gelir kapısı aralayan Mustafakemalpaşa Belediyesi, Arı Pazarı ile ilçeye yeni bir soluk getirdi. Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün katkılarıyla Mustafakemalpaşa’ya kazandırılan 2. Bal Ormanının bittiği müjdesini veren Belediye Başkanı Mehmet Kanar, ‘’ Her bölgenin balı var, bizim bölgemizin de balı ve satılıyor, fakat arı satışı yapılan resmi bir Pazar yok. Bu Pazarı Mustafakemalpaşa’ya neden kurmayalım dedik ve kurduk. Bu bir başlangıç inşallah geleneksel hale getireceğiz’’ dedi.

Arı Pazarı Açılış Programına Bursa Arı Yetiştiriciliği Birliği Başkanı Umut Buğra Kavas, Mustafakemalpaşa Ticaret Borsa Başkanı Saadettin Akkoyunlu ve ilçe protokolü katılım sağlarken, ilçeden ve çevre ilçelerden arı üreticileri yoğun ilgi gösterdi.

170 üreticiden oluşan Arı Pazarına çevre illerden gelenler yoğun ilgi gösteriyor.