Lig’de zor günler geçiren, transfer tahtası kapalı olan Bursaspor’a moral ziyaretinde bulunan kulübün eski başkanlarından Cavit Çağlar, yaşanan sıkıntıların üstesinde gelecek adımlar atacaklarını söyledi. Çağlar’ı Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde Başkan Recep Günay, ikinci Başkan Metin Genç, As Başkan Ersoy Horoz, Futbol Şube Sorumlusu Sedat Topaloğlu, yönetim kurulu üyeleri ve futbolcular karşıladı.

“BAZI ŞEYLERE KULAK KAPATIN”

Bursaspor’dan vazgeçilemeyeceğini dile getiren Cavit Çağlar, şunları söyledi: “Bursaspor’a sahip çıktınız. Tebrik ediyorum, kutluyorum. Rahmetli Şükrü Bey'in mezar ziyaretinden ayrılırken  konuştuk. Şehir el birliği yapmalı. Destek size değil, Bursaspor’a. Biz kendi dönemimizde borcu sıfırladık, öyle bıraktık Bursaspor’u. Bursaspor, vazgeçemeyeceğimiz bir camia. Sizi fedakarlığınıza benim de desteğim olsun. Kulüp kimlere borçlanmış, tahtanın açılması için ne yapılabilir? Bize ne düşer? Bu sorumluluğu bu çocuklara da yükleyemeyiz. Sizin çabanıza elimizden gelen çabayı vermek isteriz. Yeter ki Bursaspor’u gerçek yerine döndürelim. Bazı şeylere kulak kapatın. Bu duruma getirenler suçlu. Suçlu arayanlar varsa. Tahtayı nasıl açabiliriz? Bursa’nın kuruluşlarının da destek vermesi lazım. Kimse sizi suçlamasın. Bursaspor’u sokağa bırakmadınız. Sizleri tanıdım, teşekkür ederim. Hep beraber yardımcı olacağız” dedi.

PFDK Bursaspor'a ceza yağdırdı! PFDK Bursaspor'a ceza yağdırdı!

“BİRBİRİNİZİ SEVECEKSİNİZ”

Futbolcularla da bir araya gelen Çağlar, “Genç kardeşlerim, sizler bu güzel formanın hakkını vereceksiniz, kazanmak da var kaybetmekte. Mühim olan Bursaspor Kulübü’nün ayakta kalması. O da sizlerin sayesinde olacak. Kulübü sizler götüreceksiniz. Sıkıntılara bakacağız, bir yol açacağız. Burada tamamınız Bursaspor’da büyüdünüz. Biz Vakıfköy Tesislerini kurarken arzu ettiğimiz buydu. İlk biz başlattık, diğer kulüplerin hiçbirinde yoktu. Ben o zamanlar genel kaptandım, başkanımız Süleyman Kurtçu ağabeyimiz başkanıydı. Netice gelir ama birbirinizi seveceksiniz, birbirinize inanacaksınız. Biz üzerimize düşeni yapacağız. Bakın, Voleybolda kızlarımız dünyayı devirdi. Siz neden yapamayasınız? Siz de başaracaksınız. Moralinizi bozmayın“ şeklinde konuştu.