CHP nihayet 3 ilçenin adayını açıkladı. Nilüfer, Gemlik ve Mudanya belediye başkanları yeniden aday gösterilmezken, Nilüfer’e Şadi Özdemir, Gemlik’e Şükrü Deviren, bir gazeteci aracılığıyla  palmiye satın aldığı iddialarına muhatap olan Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ın yerine de Deniz Dalgıç aday olarak gösterildi.

 Nilüfer Belediye Başkan adayı Şadi Özdemir

Türkoğlu: Yaşanabilir bir Bursa inşa edeceğiz Türkoğlu: Yaşanabilir bir Bursa inşa edeceğiz

CHP Bursa örgütü, 3 belediye başkanının yerine yeni isimleri aday gösterilmesini olumlu karşıladığı gelen haberler arasında.

Mudanya Belediye Başkan adayı Deniz Dalgıç

Gemlik Belediye Başkan adayı Şükrü Deviren 

Üç ismin adaylığının açıklanmasının ardından açıklama yapan Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanı Nihat Yeşiltaş şunları söyledi:
“Parti Meclisimizin Gemlik, Mudanya ve Nilüfer ilçelerimizde belediye başkan adaylığı için açıkladığı isimler partimize ve Bursamıza hayırlı olsun. Bugün PM’den çıkan isimlerle birlikte Bursa’da 17 ilçemizin belediye başkan adayı belli oldu. CHP’li Gemlik, Mudanya ve Nilüfer ilçelerimizde bundan önce olduğu gibi bundan sonra da sosyal belediyecilik uygulamalarıyla, doğru hizmetlerle vatandaşlarımızı gülümsetmeye devam edeceğiz. Artık 17 ilçemizde birlikte, çok çalışarak sahada olma zamanı.Adaylarımız heyecanlı ve kazanmaya odaklanmış durumdalar. Bundan sonra her adımı birlikte atarak, adaylarımız ve örgütlerimizle Bursalılara bekledikleri zaferi yaşatacağız. AKP iktidarının ve belediyelerinin vatandaşımıza yaşattığı yoksulluğa ve hizmetsizliğe, Bursa’da Büyükşehir’i ve tüm ilçe belediyelerini kazanarak, kentimizin tamamında vereceğiz. Hep söylediğimiz gibi, biz çok çalışacağız kazanan Bursa olacak.

31 Mart akşamı tarihi bir zafer kazanmak için sahada olmaya, vatandaşlarımıza sosyal, halkçı belediyeciliği anlatmaya devam ediyoruz. Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Mustafa Bozbey, ilçe belediye başkan adaylarımız ve örgütümüzle bir arada 31 Mart’tan itibaren Bursamızı sosyal belediyecilik ile gülümseteceğiz.

Editör: Bilal Kayaaltı