Bilal Kayaaltı

Uzmanlar, çocukların telefon ve tabletlerle meşgul olmasına izin verilmesinin ileride çok büyük zararlara yol açacağını söylüyorlar. 12 yaş altı çocukların cep telefonuyla vakit geçirmemesi ve asla kullanmaması yönünde uyarıda bulunarak, ailelerin büyük kötülüğün kapısını aralamaktan vazgeçmelerini belirtiyorlar.

TOPLUMSAL BASKI ŞART

Fiziki sorunların yanında ruhsal sıkıntılarında cep telefonuyla zaman geçiren çocukları ablukası altına aldığını belirten uzmanlar, sırt, boyun, bel ağrılarının yanında görme ve işitme bozukluğu meydana geldiğine işaret ediyorlar. Anne ve babaların çocuklarına telefon vererek oyalanmasına izin vermelerinin bir başka sakıncasının, içine kapanık, toplumdan uzak, yedikleri gıdaya dikkat etmeyen, doğru beslenmeyen,  zaman içinde psikopatlaşan bireyler meydana geldiğine dikkat çekiyorlar. Herkesi duyarlı olmaya davet eden uzmanlar, telefonla oynayan çocukların ailelerinin uyarılmasını ve toplumsal baskı oluşturulması gerektiğini ifade ediyorlar.  

  

Kadın isyan etti: 12 bin TL maaş alıyorum, evimin kirası 5 bin lira Kadın isyan etti: 12 bin TL maaş alıyorum, evimin kirası 5 bin lira