Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Ülkü Ocakları eski Başkanı Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş ile görüşmesi ardından MHP lideri Devlet Bahçeli, dikkat çeken açıklamalarda bulunmuştu. Bu açıklamaların ardından iki liderin yakın bir tarihte görüşeceği öğrenildi.

Ş-1

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, İYİ Parti eski Genel Başkanı Meral Akşener, CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve öldürülen Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş’le yaptığı görüşmelerin ardından MHP lideri Devlet Bahçeli, "Siparişi yapılan normalleşme ve yumuşama atmosferinin sürdürülebilir hale gelmesinin önünde şayet MHP bariyer olarak telakki ve tarif ediliyorsa..." ifadesini kullandı. Bahçeli'nin yapılan görüşmeler ardından yaptığı bu açıklama Cumhur İttifakı'ndan çıkabilecekleri düşünüldü. 

TGS'dan MHP'ye liste tepkisi: Sizleri sorumlu tutacağız TGS'dan MHP'ye liste tepkisi: Sizleri sorumlu tutacağız

Türkiye Gazetesi'nin haberine göre, AKP kaynakları, MHP liderinin açıklamasıyla ilgili şu değerlendirmelerde bulundu: "Bu açıklama Cumhurbaşkanı ile görüşülerek yapılmış bir açıklamadır. Cumhur İttifakı sıradan bir işbirliği değildir. Hangi şartlarda bir araya geldiğimizi unutmayız. Hem biz, hem sayın Cumhurbaşkanı; sayın Bahçeli ve MHP’yi çok önemsiyoruz. Her toplantıda Cumhurbaşkanı bize ‘Aman ha, Cumhur İttifakı’na zarar verecek bir söz davranış içerisinde olmayın’ diye uyarıyor. Son görüşmelerinde de, Sayın Bahçeli ile çok iyi görüşme yaptıklarını ve aralarında herhangi bir problem olmadığını özellikle söyledi.”

Editör: Haber Merkezi