Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Geçtiğimiz günlerde seçim öncesi en düşük memur maaşına zam müjdesi vermişti. Ancak memur maaşlarına Yapılan bu artışla ilgili bir süredir sosyal medyada bazı tartışmalar yaşanıyordu. En düşük memur maaşına net mi yoksa brüt mü zam geldi sorusunun yanıtı merak edilirken Cumhurbaşkanlığı iletişim Başkanlığı bir açıklama yaparak bu yöndeki Tartışmalara son noktayı koydu. Peki, en düşük memur maaşı ne kadar oldu? En düşük memur maaşına kaç TL zam geldi? Cumhurbaşkanlığı iletişim Başkanlığı son dakika açıklaması ve detaylar haberimizde…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 14 Mayıs'ta yapılan genel seçimler öncesinde katıldığı bir toplantıda en düşük memur maaşı ile ilgili Müjdeli haberi vermişti. En düşük memur maaşına Temmuz ayında gelecek artışı açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan verdiği rakamla herkesi şaşkına çevirmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu açıklaması sonrasında sosyal medyada da bazı tartışmalar başlamıştı. Bazı uzmanlar en düşük memur maaşının brüt 22 bin TL ve net 17.000 TL olduğunu öne sürüyordu. Ancak bu konuda son noktayı Cumhurbaşkanlığı iletişim Başkanlığı koydu. En düşük memur maaşına gelen net zam net belli oldu. Peki en düşük memur maaşı ne kadar oldu? En düşük memur maaşı kaç TL'ye yükseldi?

Bayram ikramiyelerine yapılacak olan artış emeklilerin yüzünü güldürecek! 4A 4B 4C emeklilerine müjde! O para ödenecek Bayram ikramiyelerine yapılacak olan artış emeklilerin yüzünü güldürecek! 4A 4B 4C emeklilerine müjde! O para ödenecek

EN DÜŞÜK MEMUR MAAŞININ NET 17.000 TL OLDUĞU İDDİA EDİLMİŞTİ

Geçtiğimiz günlerde bir televizyon kanalında canlı yayına katılan bir Ekonomist, en düşük memur maaşı ile ilgili önemli iddialarda bulunmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu yönde yaptığı açıklamaların yanlış anlaşıldığını öne süren Ekonomist, En düşük memur maaşının net 17.000 TL brüt 22000 TL olduğunu iddia etmişti. Bu açıklamalar Sonrasında da sosyal medyada ciddi bir tartışma gündeme gelmişti. Konu ile ilgili yeni detaylar ortaya çıktı Cumhurbaşkanlığı iletişim Başkanlığı da bir açıklama yaparak Tartışmalara son noktayı koydu.

CUMHURBAŞKANLIĞINDAN EN DÜŞÜK MEMUR MAAŞI AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi dezenformasyonla mücadele merkezi tarafından yapılan açıklamada en düşük memur maaşının brüt 22.000 TL olacağı yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığı belirtildi. Açıklamanın devamında ise Memurlara güzel haber verildi ve "Temmuz'da en düşük memur maaşı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın belirttiği üzere net 22 bin lira olacaktır" denildi. Yani Bu açıklamadan yola çıkaracak olursak en düşük memur maaşı Temmuz ayında net 22.000 TL'ye yükselecek. Üst kademedeki memurların maaşına yapılacak zam oranının ise ilerleyen günlerde açıklanacağı tahmin ediliyor.

Kaynak: Tüm haberlercom