Marmara Denizi İmralı Adası açıklarında batan geminin mürettebatını arama çalışmaları aralıksız sürerken, bir üzücü haber de Ünye’den geldi  2023 yılı Aralık ayında Ünye Limanı’ndan ayrılan 'Eminoğulları 4' isimli balıkçı teknesi, balık unu ve yağı fabrikalarına hamsi avlamak için Rusya’nın Soçi açıklarına gitti. Sarıyer-Rumeli Feneri’ne bağlı Eminoğulları 4 balıkçı teknesindeki 5 mürettebat, yem olarak depolanan hamsilerin bulunduğu teknenin ambar kısmında temizlik için çalıştıkları esnada metan gazından zehirlendi.

İsrail gazetecilere saldırdı İsrail gazetecilere saldırdı

AİLELERİ TEŞHİS EDECEK

Balıkçılardan Caner Gürkan (50), Cengiz Demirci (30) ve Emrah Bakırcı (24)  hayatını kaybederken, 2 balıkçı ise yardımcı bot ile Rusya Soçi limanına intikal ettirilerek, hastanede tedavi altına alındı. Ölen balıkçıların cenazeleri, Eminoğlulları 4 balıkçı teknesi ve 18 mürettebatı ile birlikte  Ünye Limanı’na yanaştı. Ünye Cumhuriyet Savcısı’nın gemide yaptığı incelemenin ardından balıkçıların cenazeleri, otopsi ve aileleri tarafından teşhis edilmek için Ünye Devlet Hastanesi morguna götürüldü.

3 HANEYE ATEŞ DÜŞTÜ

Olayda hayatını kaybeden Cengiz Demirci ve Emrah Bakırcı’nın otopsinin ardından memleketleri Samsun’un Terme ilçesine gönderileceği öğrenildi. Rizeli olan 2 çocuk babası Caner Gürkan’ın cenazesi i İstanbul’a gönderileceği öğrenildi. Olayla ilgili 2 kişi gözaltına alınırken, incelemeler ise devam ediyor.

Editör: Bilal Kayaaltı