Ramazan’ın kuşatıcılığına dikkat çeken MÜSİAD Bursa Şubesi Başkanı Alparslan Şenocak, “Sizler bizim misafirimizsiniz, iftar soframıza katıldığınız için hepinize teşekkür ediyoruz” dedi.

“İŞLETMELERİ AYAĞA KALDIRACAĞIZ”

En büyük temennilerinin depremzedelerin yaralarının bir an önce sarılması olduğunu söyleyen Şenocak, “Biz de MÜSİAD olarak Genel Merkezimizin öncülüğünde bu yaraların sarılması için var gücümüzle çalışıyoruz. Oradaki ticari hayatın ihyası ve binaların, şehirlerin inşası için çalışmalarımız devam ediyor. Öncelikli hedefimiz oradaki işletmelerin yeniden ayağa kaldırılması ve en büyük yardımlaşma uygulamamız olan Karz-ı Hasen Sandığımız ile bölgedeki işletmelere yardımcı oluyoruz. MÜSİAD'lılar olarak kendi içimizde Karz-ı Hasen Sandığımıza sağladığımız katkılar deprem bölgesindeki işletmelerin yeniden ayağa kalkmasında kullanılacak. Tabi bununla beraber artan istihdam ve üretimin ardından bu kentlerin tekrar imarı için yol açılmış olacak” şeklinde konuştu.

Bursa’da Balkan göçmenlerinin hikayeleri yarışacak Bursa’da Balkan göçmenlerinin hikayeleri yarışacak

“KARDEŞLERİMİZİN YANINDAYIZ”

MÜSİAD Bursa Şubesi yönetimi olarak 3-5 Nisan tarihleri arasında Hatay, Gaziantep, Adıyaman ve Kahramanmaraş’a gideceklerini açıklayan Alparslan Şenocak, “Deprem bölgesinde kardeşlerimizle iftar sofralarında hep beraber olacağız. MÜSİAD Bursa şubesi yönetimi olarak bölgedeki MÜSİAD Şubelerinin yöneticileriyle hem istişareler yapacağız hem de depremzede kardeşlerimize yanında olacağız.Depremin yaralarının sarılması amacıyla ilk günden bu yana seferber olduk, olmaya da devam edeceğiz. 3-5 Nisan programında da erzak kolileri dağıtacağız, aş evlerinin ihtiyaçlarının karşılanması için çalışmalar yapacağız. Onların yanında olduğumuzu, acılarını paylaştığımızı bu vesile ile bir kez daha kendilerine ifade edeceğiz” açıklamasında bulundu.