Ankara’nın ortasında suikast sonucu katledilen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in öldürülmesine ilişkin tepkiler ve soru işaretleri sürerken kamuoyundan da 'Bahçeli ve Erdoğan neden sessiz?' eleştirisi geliyor.

HALA SESSİZ

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin sessizliği gündemdeki konuyu daha fazla alevlendirirken, son olarak grup toplantısında isim vermeden "Düşmanca senaryolara taviz vermeyeceğiz. Menfur bir cinayetin içine dava arkadaşlarımızı çekmek isteyenlere eyvallah etmeyeceğiz, tamam demeyeceğiz. Sabrın boyun eğmek değil mücadele etmek olduğunu cümle aleme göstereceğiz. Karın ağrısı çekenlere, bir cinayet üzerinden siyasi kurgu yapanlara adayımız belli, kararımız nettir" ifadelerini kullanarak cinayete ilişkin çıkışta bulunmuştu.

ATEŞ SORUSUNA SERT TEPKİ

Devlet Bahçeli, bugün de partisinin grup toplantısının ardından TBMM koridorlarından yanındakilerle birlikte yürürken kendisine Sinan Ateş cinayetiyle ilgili soru sormak isteyen gazeteciye yanıt cevap vermedi, korumlar medya mensuplarını mikrofonlarını engelledi.

Eğer bir değişiklik olmazsa 14 Mayıs'ta yapılması beklenen seçimlere ilişkin soru soran gazeteciye "Siz beni dinlememişsiniz o anlaşılıyor" diyen Bahçeli, gazetecinin Sinan Ateş cinayetine ilişkin sorusuna ise yanıt vermeyerek "Hadi işine bak, hadi bakayım" ifadeleriyle tepki gösterdi. Ayrıca videoda sorulan sorunun ardından Bahçeli'nin yanında bulunan korumalarının da muhabiri sert bir şekilde itekledikleri görüldü.

"KATİLİ MECLİSTE"

Sinan Ateş’in dayısı Halil İbrahim Bozkurt, “Malum atanan savcının siyasi rengi bellidir. Bunu hiçbir şekilde kabul etmiyoruz. Biz Türk yargısına ve adaletine güveniyoruz ama şekli rengi düpedüz açık, tarafı belli olan bir savcının da bu davanın üzerinde bir hükmü olmasını kabul etmiyoruz” dedi. Bozkurt, "Bizim evladımızın katili Meclis’tedir. Bunu Türkiye de biliyor" ifadelerini kullanmıştı.