Dilencilik uluslararası boyuta ulaşmış durumda, Kolay ve alınteri akıtmadan para kazanmak isteyenler vatandaşları çeşitli şekilde dolandırıyorlar. 

Irak’ın başkenti Bağdat’ta geçirdiği rahatsızlık nedeniyle hastane kaldırılan yaşlı dilencinin hayatını kaybetmesinin ardından milyoner olduğu ortaya çıktı. Dilencinin  ölümünden sonra  iki kardeşi, ablalarının kimliğini almak için gittikleri evde poşetlere konulmuş halde milyonlarca Irak dinarı ve altını görünce şaşkına döndüler.

Kardeşler ablalarına ait paraları ve altınları arabaya yüklerken dikkat çekince olay yerine polis çağrıldı, ekipler kardeşleri gözaltına aldı.

YEMEK VERİYORLARDI

Kadının komşuları, dilenerek geçinen kadına hasta ve yaşlı kadına yardım ettiklerini, sürekli yemek verdiklerini belirtti. Dilenci kadının, ölen oğlunun da polis olduğu iddia ediliyor.

Senegal'de sokaklar karıştı, cumhurbaşkanı adayı gözaltına alındı Senegal'de sokaklar karıştı, cumhurbaşkanı adayı gözaltına alındı

Türkiye'nin 81 ilinde dilencilere zabıta ekipleri operasyon düzenliyor, vatandaşları duygu sömürücülerine para vermemelerine karşı uyarıyor.