İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, makam araçlarında tasarruf genelgesi yayınlarken,  şatafat merakı ve lüks araçlarla gündeme gelen Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın özel koruma sayısı da belli oldu. 2024 yılına 91,8 milyar TL ile başlayan, yılın ilk çeyreğinde ise 23,5 milyar TL’lik harcamaya imza atan başkanlıktaki koruma sayısının artırıldığı belirtildi.

BirGün‘den Mustafa Bildircin’in Diyanet kaynaklarından edindiği bilgiye göre, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Mehmet Görmez’in Başkanlığı dönemindeki koruma sayısını artırdı. Buna göre, eski Diyanet İşleri Başkanı  Görmez döneminde iki olan koruma sayısı, Erbaş döneminde altıya yükseldi. Ali Bardakoğlu’nun Diyanet İşleri Başkanlığı dönemindeki koruma sayısının ise yalnızca bir olduğu bildirildi.

Engelli baba isyan etti: Biz ölmüşüz ağlayanımız yok Engelli baba isyan etti: Biz ölmüşüz ağlayanımız yok

AYLIK MAAŞ 300 BİN LİRA

Başkanlık makamına bağlı çalışan kadın korumalardan birinin Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın eşi Seher Erbaş’ı koruduğu ifade edildi. Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’ı koruyan görevlilerin bir aylık maaşları toplamının 300 bin TL olduğu öne sürüldü. Yıllık maaşları 3,6 milyon TL’ye ulaşan korumaların yurt dışı görevlendirmelerde de döviz cinsinden yolluk aldığı dile getirildi.

Editör: Bilal Kayaaltı