Vatandaşı kurban hissesiyle dolandıranlar hakim karşısına çıktı Vatandaşı kurban hissesiyle dolandıranlar hakim karşısına çıktı

Bursa’nın tam ortasındaki Doğanbey Toki’de, site sakinlerinin birlikte hareket edememesinden dolayı sürekli sıkıntıların yaşanıyor.  Günlük kiraya verilen daireler, Katar, Kuveyt, Suudi Arabistan, Suriye gibi ülkelerin vatandaşları tarafından yüksek fiyat ödenerek satın alınmasından kaynaklanan sorunlar da giderek artıyor.  Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı BURFAŞ’ın işlettiği çay bahçesi, Doğanbey Toki’de oturan yerli ve yabancılar tarafından dolup taşarken, kabuklu yemiş ve çeşitli yiyecekleri yiyenlerin çevreyi kirletmesi, masalarda çöpleri bırakmaları duyarlı vatandaşların tepkisini çekiyor.

“HER GÜN AYNI REZİLLİK”

Hemşerilerinin ve yabancıların duyarsızlığına anlam vermediğini dile getiren bina sakini Nihat Altılar, “Bursa’nın göbeğinde sahipsizliği yaşıyoruz. Kendimi kaderimize terk edilmiş gibi hissediyorum. Her gün bu masalarda oturup, belediyenin elemanlarından çay, kahve ve meşrubat isteyen, benim yerli vatandaşlarım ve yabancı mülk sahipleri çevre temizliğine dikkat etmiyorlar.  Yediklerini, içtiklerini masalarda bırakıp, yerlere atıyorlar.  Her gün aynı rezillik, pislik tekrarlanıyor. Kiremitçi Mahalle Muhtarı ise sadece şov peşinde olduğu için semtinin sorunlarını çözmek, proje üretmek gibi bir derdi yok.  Kimse kimseyi uyarmıyor, birlikte hareket edilmiyor. Yasalara aykırı emlakçılık yapanlara göz yumuluyor. Kimse kusura bakmasın buradaki birçok kişi, yaşanan skandallara karşı ölü taklisi yapıyorlar ama  bir birlerinin dedikodusunu yapmakta pek maharetliler” diye konuştu.