Yapılan uyarılara rağmen sağlıkçılara saldırılar bitmiyor. 

Utanç verici olay İstanbul’un Bağcılar ilçesindeki Çınar Aile Sağlığı Merkezi’nde yaşandı. İddiaya göre, Yasin İ. (28) isimli şahıs muayene olmayacağı halde aile sağlığı merkezine geldi ve bir kaç kez tuvalete girip çıkarak şüpheli hareketler sergiledi. Çınar Aile Sağlığı Merkezi’nde görevli Doktor Mahmut Doğan (55) ise şahsı uyardı ancak Yasin İ. doktorun uyarısına tehditle karşılık verdi. Doktor Doğan ise alt kata indi ve görevlilerden polis çağırmalarını istedi. Şüpheli şahıs, tam kapıdan çıkacağı sırada Dr. Doğan’a yumruklarla saldırmaya başladı. Kanlar içinde yere yığılan doktor, olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından sağlık ekiplerince Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Hayati tehlikesi bulunmayan Doğan, hastanedeki tedavisinin ardından taburcu edildi.

GÖZALTINA ALINDI

Saldırı sonrasında kaçmaya çalışan Yasin İ., polis ekiplerince yakalanarak gözaltına alındı. Şüpheli şahsın yaralama, gasp, tehdit, taciz gibi çok sayıda suç kaydı olduğu öğrenilirken olaya ilişkin soruşturma başlatıldı.

“GÜCÜM TÜKENDİ”

Şahsın saldırısıyla şaşırdığını söyleyen Doktor Doğan, “Yere düştüğümde yerler kan oldu. Tabii bu sefer bu adam vazgeçmedi geldi benim başıma tekmelerle vurmaya. Gücüm tükendi. Ne olduğunu anlayamadım. Arkadaşlarım gelmiş ayırmışlar. Sonra beni acil odasına taşıdılar. Sadece canımın derdine düştüm. Gözüm ve suratımın sağ tarafı çok acıyordu. Tabii o sırada ambulans geldi. Beni götürdüler hastaneye, durum bundan ibaret. Adamın elinde kesici bir alet vardı muhtemelen ki yanağımda kesilen kanayan yerler oldu. Doktor arkadaşlar yardımcı oldular. Şu an ölmediğime şükrediyorum” şeklinde konuştu.