KYK bursları, aylık ödemeler üniversite öğrencilerinin araştırdığı en önemli gündem maddeleri arasında yer alıyor. Ailelerinin kısıtlı imkanları gençleri çare arayışına iterken, verilen burslar sayesinde maddi desteğe kavuşuyorlar.

Üniversite öğrencilerine aylık kaç TL kredi ve burs desteği verilecek, ödemelerde artış olacak mı soruları gündemde yer almaya devam ederken bu konuyla ilgili gençleri heyecanlandıran bir iddia geldi. Kredi ve burs ödemelerine zam iddiası sonrasında üniversite öğrencileri konuyu araştırmaya başladı.

SÜRPRİZ KREDİ VE BURS ZAMMI GELEBİLİR

KYK burs ve kredi ödemeleri üniversite öğrencilerine yönelik sağlanmaktadır. Bilindiği gibi KYK ödemeleri yaz tatili sürecinde de devam ediyor. 3 aylık yaz tatili sürecinde de üniversite öğrencilerinin hesaplarına KYKburs ve kredi ödemeleri yatmaya devam ediyor. Haziran-Temmuz ve Ağustos dönemlerinde de aylık olarak kredi ve burs ödemelerini almaya devam eden üniversite öğrencileri ödemelerde herhangi bir artış olacak mı, KYK ödemelerine zam gelecek mi sorularına da yanıt ararken gençlere sürpriz bir kredi ve burs zammı gelebileceği iddia edildi. Kulislerdeki bu iddiaların ardından gençler yapılacak olası zam açıklamasını beklemeye başladı.

universite-ogrencilerine-agustos-mujdesi-geldi-odemeler-fazla-fazla-hesaplara-yatacak.jpg

KYK ÖDEMELERİ ZAMLANACAK MI 2023?

KYK burs ve kredi ödemelerinde zam olacak mı, KYK ödemeleri zamlanacak mı, üniversite öğrencilerine yönelik sağlanan kredi ve burs ödemeleri artacak mı gibi sorular gündemde yer almaya devam ederken yeni dönemde KYK ödemelerinin zamlanacağına dair iddialar gündeme gelmeye başladı. Henüz zam iddiaları doğrulanmazken konuyla ilgili yapılan herhangi bir resmi açıklama da bulunmuyor. Zammın Aralık ayında gelebileceği öne sürülüyor.

KYK BURS VE KREDİ ÖDEME TAKVİMİ

KYK kredi ve burs ödemeleri üniversite öğrencilerinin T.C. Kimlik Numarasının son rakamına göre yapılmaktadır. KYK burs ve kredi ödeme takvimi şu şekildedir:

- Kimlik Numarasının son rakamı 0 olanlar ödemelerini ayın 6’sında almaktadır.

- Kimlik Numarasının son rakamı 2 olanlar ödemelerini ayın 7’sinde almaktadır.

- Kimlik Numarasının son rakamı 4 olanlar ödemelerini ayın 8’inde almaktadır.

Ankara saldırısının görüntüleri ortaya çıktı! Ankara saldırısının görüntüleri ortaya çıktı!

- Kimlik Numarasının son rakamı 6 olanlar ödemelerini ayın 9’unda almaktadır.

- Kimlik Numarasının son rakamı 8 olanlar ise ödemelerini ayın 10’unda almaktadır.

1.250 TL TUTARINDA ÖDEME YAPILIYOR

KYK burs ve kredi tutarı da merak ediliyor. Üniversite öğrencilerine sağlanan KYK burs ve kredi miktarı 2023 yılında lisans ve ön lisansta 1.250 TL, yüksek lisansta 2.500 TL, doktorada ise 3.750 TL’dir.