Ekonomide gelinen durumu tüm çıplaklığı ile itiraf eden Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Osman Cevdet Akçay, "Bizim şu an içinde çalıştığımız sistemde, ağırlıklı ortalama fonlama maliyeti mevduat faizi linki kopmuş, politika faizi enflasyon linki kopmuş, faiz kur linki kopmuş durumda" demişti. 

MHP’nin kuruluşunun 55. yılı dolayısıyla ATO Congresium’da düzenlenen kutlama etkinliğine katılan Devlet Bahçeli ise,   Türk dünyası ekseninde yeşeren ümitlerin her alana yayılarak milli vicdanda mahfuz tutulan Türk birliğinin bu yüzyıl içinde mutlaka gerçekleşeceğini öngördüklerini ifade ederek, “Devir artık Türk devridir. Tarih, kültür ve ortak değerler etrafında tezahür eden Türk kuşağı ve Türk devri; adaletin, barışın, huzurun, güvenliğin, refahın, istikrarın yakın gelecekteki cazibe merkezi ve sivrilen adresidir” ifadelerini kullandı. MHP’nin Türk siyaseti ve milletinin ilerleyiş kolu, istiklal kolcusu ve iftihar kutbu olduğunu söyleyen Bahçeli, “Parti enflasyonunun yaşandığı günümüz Türkiye’sinde Milliyetçi Hareket Partisi köklü yapısıyla, kimlik ve kişilik kazanmış tecrübeli siyasetiyle dünyayı A’dan Z’ye Türkçe kavrayışıyla, hayatı ve hadiseleri fikri kuşatmasıyla milli gönüllerde taht kurmuştur” diye konuştu.

“SKANDAL KARAR VERİYOR”

Anayasa Mahkemesi’nin artık milli güvenlik sorunu haline geldiğini iddia eden Bahçeli, “Mahkeme başkanı ve mahut üyeler devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünün, toplumsal huzur ve güvenliğin muarızı haline gelmişlerdir. Böyle gidemez, böyle bir mahkeme yapısı Türkiye’de yüksek yargı organları içinde yer alamaz, almamalıdır. Verdiği skandal hak ihlali kararlarıyla iç barış ve huzur ortamını sarsan ve kaos üretim merkezi olduğunu teyit eden Anayasa Mahkemesi, tekrar ifade ediyorum ki ya kapatılmalı ya da yeni baştan yapılandırılmalıdır” dedi.

CHP’YE KANDİL GÖNDERMESİ

Anayasa Mahkemesi’nin adalet ve hukuka kesif bir cephe açtığı kanaatinde olduklarını söyleyen Bahçeli, sözlerine şöyle devam etti: “DEM’lenmiş CHP’nin Anayasa Mahkemesi’ni mevzi yapmasını, bölücü teröristlerin dayanak haline getirmelerini dış bağlantılı bir operasyon olarak değerlendiriyoruz. Yeminli Türkiye düşmanları faaldir. Ülkemize operasyon çekilmektedir. 31 Mart 2024 tarihinde Türk milleti operasyon maşalarına hesap soracaktır. Merkezi yönetimle uyumlu yerel yönetimlerin tesis ve tecellisi Türkiye’nin gücüne güç katacaktır. CHP’nin yeni adresi Kandil’dir. DEM, CHP’yi kafa kola almış, tehditlerle zincire vurmuştur. Özgür Bey erkenden havlu atmış, nihayet çuvallamıştır. Cumhur İttifakı devlete sahip çıkacak, vatana sahip çıkacak, bayrağa sahip çıkacak, demokrasiye sahip çıkacak, milli kaynaklara sahip çıkacak, istiklale sahip çıkacak, Türkiye Yüzyılı'nın mimarı olacaktır.”

Editör: Bilal Kayaaltı