İstanbul'un sembolü Galata Köprü'nde Filistin'e destek yürüyüşünden elinde Kelime-i Tevhid bayrağıyla dönen İsmail Aydemir'e, karşıdan gelen bir şahıs "Siz Arap sevicisiniz" diyerek yumruk attı. Yumruklu saldırıda İsmail Aydemir’in yüzü kanlar içinde kalırken, kavgayı gören diğer vatandaşlar ikiliyi ayırmaya çalıştı. Polisin olay yerine gelmesiyle kavga son bulurken Aydemir, polis tarafından kontrol amacıyla Taksim İlkyardım Hastanesi’ne, daha sonra da ifadesi alınmak üzere emniyete götürüldü. Saldırgan ise Kasımpaşa karakoluna götürüldü.

“BEN MÜSLÜMANIM”

Saldırıya uğrayan 48 yaşındaki İsmail Aydemir, "Yürüyüşten geliyorum bayrak da elimde. Bana, 'sen Arap seviciliği yapıyorsun' diyerek saldırdı. Yumruk attı. Ben yürüyüşten geliyorum elhamdülillah Müslümanım. Türküm ben. Ben senden daha çok Türküm. Yumruğu vurdu beni yere devirdi. Burnumdan ağzımdan kan geldi. Ben Allah rızası için gittim oraya. Şikayetçiyim" diyen, Aydemir, saldırgana hakaretler savurmayı da ihmal etmedi.

Köfteci Yusuf'ta müşteriler ölümden döndü Köfteci Yusuf'ta müşteriler ölümden döndü

SALDIRGAN GÖZALTINA ALINDI

Olayı gören Filiz Çağlayan isimli vatandaş ise şunları söyledi: "Servis bekliyordum. Tam arkamı döndüm adama yumruk attı. Hazmedemiyorlar. Kelime-i Tevhid bayrağı açtı diye 'Arap sevicisi' demiş. Döndüğümde adam yerdeydi ve yüzü kanlar içerisindeydi. Birileri polisi çağırdı ve polis saldırganı gözaltına aldı" dedi.

Polisteki sorgusunun ardından savcılık tarafından mahkemeye sevk edilen Ege A, tutuklanarak cezaevine gönderildi.  

Türkiye'de toplumun her kesiminde, hoşgörü gittikçe azalıyor, en ufak bir tartışma yaralama ve cinayetle sonuçlanıyor.