Seçimin ardından başlayan zam yağmuru düşük maaş alan emekli ve işçileri perişan etmeye devam ediyor. En düşük aylığı 22 bin TL olan memurlar ise, iktidarın kendilerine teklif ettiği oranın kabul etmeyerek meydanlara indi. 

Memur-Sen Bursa İl Temsilcisi Ramazan Acar, Şehreküstü Meydanı’nda yaptığı açıklamada, kamu işvereninin verdiği yetersiz teklifleri protesto ettiklerini söyleyerek, “Gerçekçi ve akılcı rakamlarla teklif revize edilsin, refah payıyla memurun ve memur emeklisinin yüzü gülsün. Bize bahaneler üretilmesin” dedi.

Sosyal yardımlar hesaplara yattı! Hemen kontrol edin! TC Kimlik Numarasının Sonu 1-2-4-5-7-9 Sosyal yardımlar hesaplara yattı! Hemen kontrol edin! TC Kimlik Numarasının Sonu 1-2-4-5-7-9

“EKSİK VE YANLIŞ DÜZENLEME YAPILIYOR”

Memur-Sen Bursa İl Temsilcisi, Eğitim-Bir-Sen Bursa 1 Nolu Şube Başkanı Ramazan Acar, yaptığı basın açıklamasında “Aklıyla, fikriyle, emeğiyle bu ülkenin yükselmesi için ter akıtan, milletine hizmet için alın teri döken kamu görevlisi ve emeklisi kardeşlerim.  Sorumluluğumuz bilinciyle, emeğimizin hakkını savunmak, sesimizi duyurmak için bugün burada olduğu gibi 81 ilimizde alanlarda, meydanlardayız. Memur-Sen ve 11 yetkili sendikamızla 7. Dönem toplu sözleşmede masaya sunduğumuz gerçekçi tekliflerimize karşı, kamu işvereninin verdiği yetersiz teklifleri protesto ediyoruz. Kamu İşvereninin, masanın emek tarafının sesini duymadığını düşündüğümüz için 81 ilden sesimizi yükseltmek üzere bugün buradayız.  Buradan, “sorunların çözüleceği yer toplu sözleşme masasıdır” sözümüzü bir kez daha tekrar ediyoruz. Biz; 2 yıldır toplu sözleşme masasının toplanmasını, masanın dışında yapılan eksik ve yanlış düzenlemelerle bozulan gelir dağılımı adaletsizliğinin düzeltilmesini, sorunun bütün olarak görülmesini bekliyoruz.  Maalesef kamu işvereni bizim beklentimizi ve teklifimizin haklılığını hala anlayabilmiş değil. Kamu İşvereni ilk teklifini 2 puan artırarak %25’e çıkarmıştır. Bu ne demektir? Sorunlarınız çözülmesin, enflasyon baskınız devam etsin, maaş artışlarınızı enflasyon farkı belirlesin demektir. Teklif, bu haliyle, Merkez Bankası’nın 2024 enflasyon tahmininin 8 puan, 2025 için de enflasyon tahmininin 4 puan altında kalmıştır “ ifadelerini kullandı.