Temmuz’da emekliye yapılan zam mum gibi erirken, işçi emeklilerine verilen söz tutulmadı, maaşlara artış yapılmadı. Yaşanan bu süreç emeklileri hayal kırıklığına uğrattı. Tepkilerin ardından harekete geçen AK Parti iktidarı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla maaşlara yapılacak olan yüksek artışla ilgili çalışmalara başladı. Ayrıca, Cumhuriyet’in 100. Yılı nedeniyle iktidar emeklilere ikramiye sürpriz yapmaya hazırlanıyor.

Şimdi emekliler Ekim’de çifte sevinç yaşamanın heyecanını şimdiden yaşamaya başladı. İktidarın ise emeklilere ne kadar ikramiye vereceği merak konusu oldu.

TBMM’nin son gelişmeleri emeklilere yönelik olarak ikramiye planlaması yaptığı belirtildi. Çalışma ve Hazine Bakanlığı’nın bu konuda çalışmalara başladığı ve detayların yakında Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanacağı ifade ediliyor. Özel ikramiyenin bu yıl içinde, Cumhuriyetin 100. yılı anısına, tek seferlik olarak 5,000 TL olacağı gündemde.

İkramiye müjdesi verilmesinin ardından, emekli maaşlarına zam yapılıp yapılmayacağı sorusu da gündeme geldi. AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım, yakın zamanda yaptığı açıklamada emekli maaşlarını artırmak için yeni çalışmaların başlatıldığını duyurdu. 1 Ekim’de açılacak olan Meclis’in ilk gündeminin emekliler olacağı belirtiliyor.

Duyuru yapıldı! Emeklilere 12. 000 verilecek! IBAN’a yatacak! Flaş duyuru yapıldı Duyuru yapıldı! Emeklilere 12. 000 verilecek! IBAN’a yatacak! Flaş duyuru yapıldı

Cumhuriyetin 100. yılına özel olarak planlanan bu ikramiye, emeklilerin moral kaynağı olacak. İkramiye haberi emekliler tarafından büyük bir memnuniyetle karşılandı. Öte yandan, maaşlara zam yapılması da ciddi bir olasılık olarak değerlendiriliyor. Emekliler için bu iki gelişme, özellikle ekonomik sıkıntılar yaşanan bu dönemde, rahat bir nefes alabilecekleri anlamına geliyor.

İkramiye ödemelerinin tam olarak ne zaman yapılacağı ve diğer detaylar, TBMM’den gelecek olan resmi açıklamayla netleşecek. İkramiye için başvuru süreci, ödeme takvimi ve emekli maaşlarına yapılacak olan zam miktarı gibi konular, TBMM’nin yeni döneminde gündeme alınacak ilk konular arasında yer alacak.