Temmuz’daki zamdan faydalanamayan emeklilere yeni haber geldi, Seyyanen artıştan faydalanamadılar ama ek zamla yüzleri gülecek. Yüzde 25 ek artış emeklilere ilaç gibi gelecek.

Emekliler yaşanan ekonomik kriz ve hayat pahalılığı karşısında perişan oldu. Temmuz’da işçi emeklileri yapılmayan maaş artışıyla yıkıldı. Yaşanan sıkıntıyı sonunda gören iktidar, emeklilere yüzde 25 ek artışa gidiyor. Böylelikle seyyanen artıştan faydalanamayan emekliler ek artışla biraz olsun rahatlayacaklar.

Emekli maaş zammı son dakika gelişmeleri 16 milyon emekli vatandaşın artık tek gündemi haline dönüştü. Çünkü Temmuz ayında yapılan %25 zam oranı enflasyon ve hayat bağlılığı karşısında çok düşük kaldı. Bu sebeple de emekliler hükümetten ek zam beklentisi içine girdi. Milyonlarca emekli Şimdi maaşlara yeni bir zam gelip gelmeyeceğini merak ediyor ve yoğun bir şekilde de araştırma yapıyor. Seyyanen zam alamayan emekliler için güzel müjde verildi. Ekran onayı çıktı emekliler sevinçten havalara uçacak. 16 milyon emeklinin yüzünü güldürecek karar az önce açıklandı.

Temmuz ayında emekli maaşlarına %25 oranında artış kararı TBMM’den geçerek kabul edildi. Emekliler yılbaşından bu yana aldıkları toplam %55'lik zamdan memnun kalmadı. Çünkü hayat pahalılığı ve enflasyon rakamları her geçen gün artmaya devam ediyor. Bu sebeple de milyonlarca emeklinin ek zam beklentisi sürüyor. Emekliye seyyanen zam müjdesi verilmedi fakat yeni bir ek zam daha geliyor. Emekli maaşlarına %25'lik zammına ek bir %25 daha zam yapılacak. Gözler Eylül ayına çevrildi. 1 Eylül tarihi itibarıyla emekliye ara zam için karar çıkacak. İşte emekli maaş zammı son dakika gelişmeleri…

Emeklilerin uzun süreden beri takip ettiği maaş zammı kararı son dakika olarak duyuruldu. Emekli maaşlarına ek zam yapılacak. Üstelik çok Beklemeye gerek yok Eylül ayında emeklilerin maaşları %25 ek zam ile değişecek.

SSK bağ-kur memur emeklisi ve EYT emeklisinin maaşlarına Temmuz zammı %25 olarak belirlenmişti. Ancak %25 oranında Yapılan bu artış emekliyi tatmin etmedi. Çünkü enflasyon rakamları Temmuz ayında %9,49 çıktı. Ayrıca yapılan ÖTV ve KDV artışları ile birlikte iğneden ipliğe her şeye zam gelirken emekliler geçim sıkıntısı yaşamaya başladı. Bu sebeple de bir süredir emeklilerin ara zam çağrısı devam ediyordu.

Sosyal yardımlar hesaplara yattı! Hemen kontrol edin! TC Kimlik Numarasının Sonu 1-2-4-5-7-9 Sosyal yardımlar hesaplara yattı! Hemen kontrol edin! TC Kimlik Numarasının Sonu 1-2-4-5-7-9

İLAVE ZAM YAPILACAK

Milyonlarca emeklinin yüzünü güldürecek son dakika kararı ise Az önce açıklandı. Emekli maaşı alan vatandaşlara Eylül ayında ilave zam yapılacak. Başkent kulislerinde dolaşan bilgilere göre emekliye yapılacak zam oranı ek %25 olacak. Yani 16 milyon emeklinin maaşı bir kez daha güncellenecek.

ERDOĞAN UYARDI,  TALİMAT VERDİ

Temmuz zammı nedeniyle emekliler büyük bir hayal kırıklığı yaşamıştı. Çünkü seçim öncesi dile getirilen rakamlar %40-45 aralığındaydı. Fakat seçim sonrası dengelerin değişmesiyle birlikte emekli maaşlarına %25 oranında artış yapıldı. Bu durumda tüm emeklilerde büyük bir hayal kırıklığı yaşattı. Emeklinin Hayal kırıklığının farkında olan Cumhurbaşkanı Erdoğan ise talimat verdi. Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bu talimat sonrasında harekete geçerek zam çalışmalarına başladı. Eylül ayında emekliye ek zam yapılması için ince elenip sık dokunuyor.

Emekli vatandaşların refah düzeyinin artırılması için harekete geçen hükümet, Eylül ayının 1'inden itibaren emekli maaşlarına %25 ek zam planlıyor. Bu artışla birlikte emekliler en azından hayat pahalılığı karşısında rahat bir nefes alma şansına ulaşacak.