Yaşanan ekonomik sıkıntının gözetilmesinin ardından emeklilere ek ödeme yapılacak. IBAN’lara yatacak olan paralar karşılıksız olacak. 25 26 27 Ağustos'ta gerçekleşecek olan ödemeler takip edilmesi istendi. 


Emeklilerin yaşadığı hayat pahalılığı sıkıntısını ortadan kaldırmak için yeni bir adım atıldı. 25, 26, 27 Ağustos'ta emekli maaşı alanlara, ek ödeme imkanı başladı. ödemeler IBAN üzerinden aktarılacak. 2.000 TL'den başlayan ek ödeme tamamen karşılıksız ve geri ödemesiz olacağı açıklandı. 

Milyonlarca emekli vatandaş Ağustos ayı zamlı maaşlarını bu hafta itibariyle cebine koyacak. Emeklilere yapılacak olan zamlı ödemeler için tarihler Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından açıklandı. özellikle SSK ve bağ-kur emeklileri şimdi büyük bir heyecanla ödeme tarihlerini bekliyor. emekliye ek ödeme için de tarih verildi. Seyyanen zam nedeniyle oluşan maaş farkı emeklinin hesabına Önümüzdeki haftadan itibaren geçiyor. 

16 milyon emekli için büyük fırsat duyuruldu. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılan açıklamaya göre emekli maaşı alan vatandaşın IBAN numarasına maaş farkı ödemesi yapıyor. Zamlı maaşa ek olarak verilecek olan ödeme ₺2.000'den başlıyor. Emekli maaşlarına göre de Bu rakamlar değişiklik gösteriyor.  2000 TL olacak maaş farkı ödemeleri bazı emeklilere bir aylık çıkarken bazı emeklileri 3 aya kadar çıkabiliyor. Ağustos ayı maaş farkı ödemeleri için de tarihler belli oldu.

Zamlı maaşa ek olarak verilecek maaş farkı ödemeleri 27 29 Ağustos 2023 tarihleri arasında emeklinin Banka hesabı üzerinden yapılacak. Ödemeler emekli tahsis numarası sonuna göre gerçekleşecek.

ZAMLI EMEKLİ MAAŞI TARİHLERİ DE BELLİ OLDU
Diğer yandan sonra SSK ve bağ-kur emeklileri için Zamlı emekli maaşı tarihleri de Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından açıklandı. emekliye zamlı maaşlar 24 Ağustos tarihinden itibaren yatmaya başlayacak ve ay sonuna kadar ödemeler tamamlanacak.

EMADDER Bursa İl Temsilcisi Şimşek: Çalışanlar mağdur edildi EMADDER Bursa İl Temsilcisi Şimşek: Çalışanlar mağdur edildi

SSK ve Bağ-Kur emeklisi  ödemelerini almaya başlarken, Emekli Sandığı emeklilerine zamlı maaş ödemeleri de 15 Ağustos tarihinde yapılmıştı. 

EMEKLİYE EK ZAM OLACAK MI? 
Bir yandan emeklinin zamlı maaş ve maaş farkı ödemeleri başlarken bir yandan da emekliye ek zam gelecek mi sorusuna yanıt aranıyor. Sonu ile ilgili geçtiğimiz günlerde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan açıklamada bulunmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın düzenleme için talimat verdiğini belirten Bakan Işıkhan hazırlıkların başladığını meclisin açılmasının beklendiğini söylemişti. Yani emekliye kısa süre içinde ek zam gelecek gibi görünüyor.