Emekli promosyonları, emeklilerin maaşlarını üç yıl boyunca aynı bankadan almaları şartıyla aldıkları peşin ödemelerdir. Bu ödemeler, her yıl maaş zamlarının netleşmesinin ardından şekillenir.

2024 yılında emekli promosyonları 15.000 TL'ye kadar çıkabiliyor. Bu yıl Sarıçam İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Yapı Kredi Bankası ile 25.000 TL karşılığında üç yıllığına promosyon anlaşması imzaladı. Bu gibi açıklamalar, vatandaşlar için oldukça önemli ve merakla bekleniyor.

HANGİ BANKALAR ÖDEME YAPIYOR? 

Emeklilere yeni bir fırsat! Maaşlarınızı bu bankalardan alıyorsanız size cazip teklifleri var Emeklilere yeni bir fırsat! Maaşlarınızı bu bankalardan alıyorsanız size cazip teklifleri var

Ocak ayının ortalarında Sarıçam İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün 25.000 TL promosyon duyurusu yapmasının ardından, farklı kurumlar, belediyeler, üniversiteler, müdürlükler, işyerleri ve sendikaların da promosyon ödemeleri hakkında yapacakları açıklamalar vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. İlerleyen süreçte, bu anlaşmaların hangi bankalarla yapılacağı ve ne kadar promosyon ödeneceği resmi internet siteleri ve sosyal medya hesapları üzerinden kamuoyuna duyurulacak.