Ebeveynlerin çocuklarıyla çok iyi diyalog kurmaları gerektiğini ifade eden Saban, gelecek nesillerin kendi ülkeleri için hayal kurmalarının hayati önem taşıdığını anımsattı. 

Ender Saban, ''1985 Üsküdar doğumluyum. İstanbul Anadolu Lisesi Fen Matematik bölümünde okudum. Yeditepe Üniversitesi Plastik Sanatlar Bölümü mezunuyum ve Görsel İletişim Tasarımından da yan dal yaptım.

SİNEMA VE TİYATRO 

Bursa'da öğrencilerin  eğitim çilesi! Bursa'da öğrencilerin eğitim çilesi!

Yeditepe Sinema ve Tiyatro Kulübü'nde ilk oyunculuk eğitimlerimle birlikte sahne aşkından nasibimi aldım. Öğrenciyken, Work & Travel programıyla ilk yurt dışı tecrübemi edindikten sonra İtalyanca, İspanyolca, Fransızca ve Almanca eğitimleri aldım.

HIZLI İŞLEM

Best Model Ajans'ta çeşitli dizilerde yardımcı oyunculuk, ve özel eğitim kurumlarında, yönetici asistanlığı, tasarımcılık, satranç ve resim öğretmenliği yaptım, mental aritmetik eğitmenliği eğitimi aldım. 2013'de çocuklarda dikkat, odaklanma, konsantrasyon ve beyin gelişimine katkı sağlamak amacıyla 'Ender Saban Eğitim Danışmanlık' kuruldu. Normal seviyelerdeki birçok çocuğumuz, beyinleri gelişerek dahi seviyelerine yükselirken ve istedikleri sanat, ders, spor gibi alanlarda üstün başarılar elde ederken, TRT 1'de Pelin Çift'in İyi Fikir programına, zihinden hızlı işlem yapan öğrencimle birlikte canlı yayın konuğu olduk. 4 basamaklı bölme işlemlerini yarım saniyede zihinden yaparken aynı anda röportaj veriyordu. Ardından yarım saniyede, hem 4 basamaklı zihinden bölme hem de aynı anda sorduğum 2 basamaklı zihinden çarpmayı işitsel yapan öğrencimle birlikte, mental aritmetikte Türkiye'de ve Dünya'da 'bir ilki daha' başarmış olduk. Pandemi ile birlikte online hizmete geçildi.

NEFES KOÇLUĞU

2021'den bu yana, halen devam etmekte olan, çeşitli alanlarda uzman eğitmenlik ve kişisel gelişim eğitimleri almaya başladım. Nefes koçluğu, yaşam koçluğu, motivasyon koçluğu, NLP, EFT, eğiticinin eğitimi, bilinçaltı sembol dili, kuantum, bioenerji, akıl ve zeka oyunları, eğitim ve öğrenci koçluğu, çocuk gelişimi eğitimi gibi alanlarda sertifika sahibi oldum.

TAM 10 YIL OLDU

10 senedir mesleğimde, çocuk ve anne psikolojisinin, çocukların dikkatlerini toplayabilmesindeki ve eğitim başarılarındaki muazzam etkisinin önemini kavradıktan sonra, ailelere daha iyi hizmet verebilmek amacıyla 2021 yılında 2. üniversite olarak Psikoloji Lisans ve Klinik Psikoloji Yüksek Lisansı, özel öğrenci olarak okumaya karar verdim. Ek olarak aldığım çeşitli terapi eğitimleri ile alet çantamı çeşitlendirmeye devam ediyorum..

2022'de halk yararına düzenlenen bir sosyal sorumluluk projesi olan Enerji Sempozyumunda uzman nefes eğitmenliği ve sunuculuk yaparak görev aldım.

 Başarılı öğrencilerimizin, dahi çocuklarımızın 'Türkiye ve Dünya'da bir ilk olan' ilginç şov videoları, medyacılar tarafından da keşfedilince, muhteşem ödüllere layık görülmek ve çeşitli TV programlarına konuk olmak nasip oldu. 2023'de de Ritim Akademi'de kamera önü oyunculuk eğitimlerimi tamamladım.''